Strzelanina w Niemczech. Hanau.

6
207
Strzelanina w Hanau
REKLAMA

Wczoraj, późnym wieczorem, ulice Hanau rozbrzmiały odgłosami strzałów z broni palnej. Według relacji świadków, kilku napastników z bronią w rękach zaatakowało bary popularne wśród społeczności muzułmańskiej.

REKLAMA

Policja niemiecka nie potwierdziła informacji o liczbie napastników. Na chwilę obecną wiadomo o przynajmniej jedenastu ofiarach śmiertelnych oraz pięciu rannych osobach.  Całą noc trwała obława jednak do chwili obecnej udało się odnaleźć ciało tylko jednego napastnika. W czasie przeszukania mieszkania napastnika znaleziono drugie ciało, którego identyfikacja pozwoliła określić, że to jego matka. W mieszkaniu znaleziono również list pożegnalny, z którego wiadomo że napastnik miał poglądy skrajnie prawicowe i swoimi czynami chciał „oczyścić” Niemcy. Przynajmniej pięć ofiar było pochodzenia tureckiego i kurdyjskiego.

Według najnowszych doniesień, osoba podejrzana o bycie sprawcą została zatrzymana przez Policję.

źródło: Twitter

REKLAMA

6
Dodaj komentarz

4 Liczba komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
5 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
bla

a to coś w środku tekstu to zdjęcie jest? nic nie widać, nie można tego powiększyć/otworzyć w osobnym oknie. jakiś Zahid jest informatorem temi?

Poszukiwaczka talentów

Ja rozumie, Francja i Tuchów, poruszona w informacji na stronie Temi, ale strzelanina u sąsiadów ???? Chyba, że coś nie doczytałam i też jakieś powiązanie jest 🙂 stwierdzam jedno albo spada ilość osób śledzących informacje przedstawione na stronie i „ biedaki” ratują się czym mogą – nawet „ światowymi” tematami 🙂 choć takie podejście może już być tylko gwoździem do trumny i nikt na tą stronę nie będzie zaglądał, albo ten co to pisał i wystawił ma „zdrowo” pojechane lub niespełnione ambicje, myśli, że to ogólnopolska Gazeta i bierze się za niusy ze świata. Proponuje jeszcze cykl artykułów z życia… Czytaj więcej »

VR

Masz rację Tar. Od zawsze Temi kojarzyło mi się z wiadomościami lokalnymi. I jak dla mnie robili to bardzo dobrze. Jest opcja, że chcą wypłynąć na szerokie, światowe wody ale mają ogromną konkurencję w tej materii. Bycie na bieżąco w “lokalu” czyniło ich wyjątkowymi, bo taka Krakowska czy bardziej ogólnopolska gazeta pomijała wiele (czyt. prawie wszystkie) zagadnień. A tu raczej będzie tak, że ten świat będzie pominięty, bo jak piszesz o Wuhan i historii Chin nie było 😉 czyli lipa. No ale jeśli jest tam( w redakcji) jakiś dział, który rozpatruje wolne wnioski czytelników to niech – poproszę – rozpatrzy,… Czytaj więcej »

Tar

Ho, ho, ho. Teraz Temi obsługuje tereny niemieckie. Macie tam korespondenta? Widać, że właścicielowi dobrze się powodzi. Może jeszcze zatrudnijcie dziennikarza lub wyślijcie korespondenta do Chin, który opisze epidemie koronawirusa Wuhan. Też dobry temat. Ja głupia myślałam, że to jest tygodnik regionalny, a ty światowe szlify. 🙂