Strona główna Tagi Dębno

Tag: Dębno

Wójt Dębna w kwarantannie

0
Dzisiaj wójt Dębna Wiesław Kozłowski na swoim facebookowym profilu poinformował, że podczas wręczania promes „Kapliczki Małopolski 2020″ miał kontakt z osobą zakażoną Covid-19. Miało...

Ekologicznie i oszczędnie

0
Prawie 600 tysięcy złotych kosztować będzie wykonanie instalacji fotowoltaicznych na kilku budynkach użyteczności publicznej w gminie Dębno, pieniądze na ten cel samorządowcy pozyskali z...

I czym tu dojechać?

0
Pandemia koronawirusa i rządowe obostrzenia spowodowały, że przewoźnicy nie tylko drastycznie ograniczyli kursy busów i autobusów, ale również zawiesili swoją działalność na niektórych trasach....

Tony martwych ryb w potoku Niedźwiedź

0
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bada sprawę zatrucia potoku Niedźwiedź, na jej brzegach mieszkańcy odkryli mnóstwo martwych ryb. I mimo, że nie są na razie znane wyniki badań, jakie wykonuje inspektorat, Prokuratura Rejonowa w Brzesku umorzyła postępowanie tłumacząc, iż śnięte ryby ujawniono tylko w jednym miejscu.

Nie żyje motocyklista

0
Tragiczny wypadek wydarzył się w minioną sobotę na drodze krajowej nr 94 w Dębnie, w powiecie brzeskim. W pobliżu stacji paliw BP, około godz. 16.10, doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Mimo podjętej akcji ratunkowej, kierującego jednośladem nie udało się uratować.

Spłonęły bele słomy

0
Najprawdopodobniej celowe podpalenie było przyczyną pożaru składu słomy, który znajdował się w Łoniowej. Gaszenie pożaru trwało wiele godzin, w akcji wzięły udział jednostka ratowniczo-gaśnicza z Brzeska oraz siedem zastępów OSP z gminy Dębno.

Stalkerzy nękają wójta

0
„Zgnębię cię, zamienię twoje życie w piekło” – takie wpisy internetowy troll zamieszcza pod postami wójta Dębna, Wiesława Kozłowskiego. Wcześniej groził wójtowi, że go zabije. Za odstąpienie od publikacji rzekomo kompromitujących zdjęć żądał sporych pieniędzy. Kozłowski sprawy komentować nie chce, już zawiadomił policję.

Figury, szopki i świątki w dębińskim zamku

0
Zamek w Dębnie – Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie zaprasza w najbliższą niedzielę, 2 września o godz. 17 na trzecią edycję Kameralnych Spotkań Muzealnych. Ich motywem przewodnim będzie otwarcie wystawy rzeźb Antoniego Osmędy „Czas świętych zatrzymany w drewnie”. Partnerem Wydarzenia jest Dębińskie Centrum Kultury.

Zaproszenie na nocne zwiedzanie

0
Muzeum Okręgowe w Tarnowie po raz kolejny weźmie udział w Międzynarodowej Nocy Muzeów. 19 maja zaprasza więc w swoje podwoje gości w godzinach, w których zazwyczaj jest niedostępne dla zwiedzających. Program akcji obejmuje w tym roku cztery tarnowskie siedziby muzeum oraz zamek w Dębnie.

Czego dorobili się samorządowcy?

0
Dwaj burmistrzowie – Brzeska i Czchowa, oraz czterech wójtów z Dębna, Borzęcina, Szczurowej, Iwkowej i Gnojnika złożyło zeznania o swoich ubiegłorocznych dochodach, które opublikowane zostały w Biuletynie Informacji Publicznej. Włodarze miast i gmin finansowo mają się dobrze, choć daleko im do zarobków szefów dużych firm.

Woda z bakterią czy bez?

0
Panika, złość i niepewność towarzyszyły mieszkańcom gmin Brzesko, Dębno, Borzęcin i Wojnicz – łącznie około 46 tysięcy osób - po tym, jak brzeski sanepid wydał komunikat o obecności w wodzie Clostridium perfringens – bardzo groźnej pałeczki zgorzeli gazowej.

Kto płaci za likwidację dzikich wysypisk?

0
Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych z Dębna twierdzą, że mieszkańcy gminy coraz częściej wyrzucają śmieci w niedozwolonych miejscach. Do przydrożnych rowów, na teren nieużytków i do lasów wywożą dosłownie wszystko – meble, rozmontowane telewizory, gruz, opony. Za likwidację dzikich wysypisk płaci gmina, ale tylko na swoich terenach. A kto ma posprzątać gdy odpady zalegają na działkach prywatnych?

Szkoły do rozbudowy

0
Samorząd Dębna zdecydował o rozbudowie dwóch szkół, przy kolejnej powstanie hala sportowa, gmina liczy na pozyskanie na ten cel funduszy z Ministerstwa Sportu.

Nocna przygoda w muzeum

0
Magia nocy sprawia, że turyści chętnie zaglądają do muzeów. Na wielu zwiedzających liczy też Muzeum Okręgowe w Tarnowie, które 14 maja br. po raz kolejny włącza się w akcję Międzynarodowej Nocy Muzeów, otwierając podwoje swoich oddziałów w nietypowych godzinach.

Już wiedzą, jak pomóc

0
Wszyscy uczniowie trzecich klas w gimnazjach w gminie Dębno przeszli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Polityczne kadry wójta Dębna?

0
Zaledwie kilka miesięcy po zwycięskich wyborach wójt Dębna, Wiesław Kozłowski rozpoczął, zdaniem wielu mieszkańców gminy, prowadzić dość niezrozumiałą politykę kadrową. Krytykujący decyzje wójta twierdzą, że niezależnie od tego, czy mają kwalifikacje, czy nie, zatrudniani są ludzie związani z PiS.

Dębno dba o turystyczną promocję

0
Klemens Góral wie, że turystyczny sukces musi poprzedzać rzetelna promocja adresowana do poszukujących informacji - co i gdzie zwiedzać, na jakie atrakcje zwrócić uwagę, gdzie zatrzymać się na nocleg itd. O taki rodzaj promocji dbają w gminie Dębno, która ma gościom sporo do zaoferowania.

Maszkienicka wojenka o boisko

0
Nieporozumienia z zarządem kółka rolniczego mogą doprowadzić do tego, że Ludowy Klub Sportowy w Maszkienicach w gminie Dębno może zostać bez boiska sportowego. Działacze klubowi są oburzeni, twierdzą, że kółko rolnicze działa na szkodę Sokoła i całej wsi. A sprawa dobrze nie wygląda, klub już przegrał proces w brzeskim sądzie o zasiedzenie, a jeżeli na jego niekorzyść rozpatrzona zostanie apelacja, to maszkieniccy „Sokolnicy” będą grać na obcej murawie.

Lato na zamku

0
Sporo dobrej muzyki i ciekawa wystawa – to propozycja muzealnego oddziału w Dębnie, gdzie odbędą się kolejne już „Letnie spotkania przy winie”. Organizatorzy zapraszają na koncert Macieja Fortuny i Krzysztofa Dysa, a także na wystawę Julii Flis. Na uczestników niedzielnego spotkania oprócz muzyki czekać będzie lampka aromatycznego wina.

Zabił psa siekierą

0
Nawet dwa lata może spędzić w więzieniu 58-letni mieszkaniec gminy Dębno, który zabił psa siekierą, a jego zwłoki schował w zaroślach niedaleko domu.
REKLAMA