Strona główna Tagi Deszcz

Tag: deszcz

Zboże i warzywa… wołają o deszcz

0
Kraj zmaga się z epidemią koronawirusa, a tymczasem grozi nam kolejna klęska, tym razem w postaci suszy. Agrospecjaliści i rolnicy alarmują, że sytuacja może...

Nie ma kanalizacji deszczowej, woda zalewa posesje

0
Od kilku lat mieszkańcy części osiedla Dębowskiego w Wierzchosławicach borykają się z uciążliwym problemem. Z powodu braku kanalizacji burzowej, wiele posesji jest zalewanych nawet po niewielkich opadach deszczu. Władze gminy zapowiadają pomoc mieszkańcom, ale dopiero wtedy, gdy pojawi się szansa na otrzymanie zewnętrznych funduszy na przeprowadzenie inwestycji.

Nowe wiadukty, stare problemy

0
Budowa wiaduktów kolejowych w Tarnowie to niekończąca się historia. Niektórzy obserwatorzy tych inwestycji są zaskoczeni tym, co się kiedyś działo i nadal dzieje na budowach, także tym, jak funkcjonują przejazdy już oddane do użytku. Szczególnie niepokoi fakt, że po wieloletniej budowie obiekty nie do końca się sprawdzają, co potwierdziły niedawne ulewy, które uniemożliwiły bądź utrudniły przejazd pod wiaduktami.

Burza podczas jazdy

Nadszedł czas gwałtownych letnich burz. Jak zachować się w samochodzie i czy jest on dla nas bezpiecznym miejscem? Jak należy zachowywać się na drodze i na co zwrócić szczególną ostrożność?

Jak się nie dać ekstremalnym zjawiskom pogodowym?

0
Tarnów znalazł się wśród 44 polskich miast, które opracują plany adaptacji do zmian klimatu, przewidując jak ustrzec się skutków burz, powodzi czy suszy. Największe zagrożenia związane z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi zostały już określone. Szczególnie niebezpieczne są dla tarnowian lokalne podtopienia, fale upałów i długotrwałe okresy suszy. Czy za kilka lat ich skutki przestaną nam zagrażać?

Taki mały deszcz…

0
W ubiegłym tygodniu trwający zaledwie nieco ponad godzinę deszcz spowodował, że kilka podtarnowskich miejscowości znalazło się pod wodą. Najbardziej podczas ulewy ucierpiała gmina Zakliczyn, gdzie zalanych zostało wiele posesji. Burmistrz Dawid Chrobak już zapowiedział, że zgłosi się do wojewody małopolskiego o wsparcie finansowe dla poszkodowanych.

Deszcz zalewa wiadukty i… zalewać będzie

0
Gdy po dwuletniej przerwie przywrócono ruch samochodowy pod wiaduktami nad ulicą Tuchowską, kierowcy nie kryli zaskoczenia efektami prac – nie dostrzegli przesunięcia drogi w kierunku wschodnim ani złagodzenia ostrego zakrętu, a na to wszyscy liczyli.

Deszczowa jazda

Jesień charakteryzuje się największą liczbą dni deszczowych ze wszystkich okresów w roku. Kierowcy w tym czasie powinni zwracać szczególną uwagę na to, aby dostosować prędkość i sposób prowadzenia pojazdu do warunków panujących na drodze. Jazda po mokrej nawierzchni wymaga od kierowców więcej ostrożności i umiejętności.

Nawałnica przeszła przez gminę Brzesko

0
400 zalanych i podtopionych budynków mieszkalnych, zerwane chodniki, zniszczone drogi, hektary zalanych pól – tak w wielkim skrócie przedstawić można sytuację po nawałnicy, jaka w ostatni piątek przeszła nad gminą.

Starodąbrowska w roli… zalewu

0
Krótkotrwała, ale bardzo mocna ulewa, która przeszła nad Tarnowem we wtorek w minionym tygodniu, spowodowała m.in. zalanie kilku ulic. Po raz kolejny potężne kłopoty mieli kierowcy pokonujący w tym czasie ul. Starodąbrowską w okolicach Domu Pomocy Społecznej – na dłuższy czas dwupasmowa jezdnia zamieniła się w sporej wielkości zalew, ustał ruch pieszy i samochodowy, potworzyły się olbrzymie korki, ludzie musieli brodzić po kolana w wodzie.  

Samochodem w ulewnym deszczu

W czasie ulewy polskie drogi stają się jeszcze bardziej niebezpieczne. O czym powinniśmy pamiętać, żeby nasza letnia podróż samochodem i codzienna droga do pracy były bezpieczne dla nas i innych użytkowników dróg?
REKLAMA