Basen w fontannie

3
197
REKLAMA

W większości fontann w Tarnowie umieszczone są tabliczki z informacją, iż owe miłe urządzenia wodne nie służą do kąpieli. Dziwne to, ale bliżej nieokreślona część ludzi podczas upalnych dni uznaje, że może wykąpać się w fontannie. W nieckach wdziane są nawet małe dzieci, które za zgodą swoich mamuś radośnie chlapią się w wodzie. To, że woda może być do niczego, pełna bakterii i innego paskudztwa, także często niewidocznego dla oka, nie wszyscy biorą pod uwagę.

Pierwsze fontanny znane były w Mezopotamii od 3. tysiąclecia p.n.e. i od tego czasu ludzkość na ogół wiedziała do czego one służą. Przez pewien okres stanowiły one również źródło wody pitnej, ale mało kto mylił je z basenami, w których można się kąpać. Także wtedy, gdy na świecie nie było jeszcze internetu, z którego można byłoby się dowiedzieć, do czego służy fontanna. Tego lata w Tarnowie obserwowano nawet śmiałe próby pływania pod wodotryskiem, najczęściej zakończone niepowodzeniem.

REKLAMA

W końcu służby miejskie postanowiły umieścić tabliczki z informacją o zakazie wchodzenia do fontann, nie było innej rady, ale na szczęście nie podjęły decyzji o unieruchomieniu wodotrysków. Wtedy bez wątpienia zostałoby wylane dziecko z kąpielą.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
3 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze