Bez skrupułów

0
14

Bez skrupułów, wstydu, żenady i skrępowania działa sztab wyborczy i cała pisowska armia, która za wszelką cenę chce narzucić Polsce p. Dudę jako prezydenta. Okazuje się, że nie jest to zadanie proste, a w miarę upływu czasu staje się coraz trudniejsze. Pisowcy pogrążają się w coraz większej desperacji. Ataki na Trzaskowskiego stają się tak agresywne, że aż śmieszne i żałosne. Pojawia się znowu wątek niemiecki, że to Niemcy nie będą nam wybierać prezydenta, co jest jakąś dziwaczną aluzją do dziennika „Fakt”, a w przypadku planowanej debaty w TVN, że TVN jest stacją amerykańską.
Antyniemieckie prężenie muskułów to także żądanie reparacji wojennych od Kanclerz Merkel za II wojnę, okupację i zbrodnie nazistowskie. Nie ma szaleństwa, którego pisowcy nie byliby w stanie popełnić, byle wygrać wybory. Dobrze wiadomo, że żadnych odszkodowań nikt, także Niemcy nie zapłacą. Ta sprawa jest ostatecznie zamknięta, a jej podnoszenie może w niesprzyjających okolicznościach w przyszłości doprowadzić do zakwestionowania naszych granic. To już nie jest kampania wyborcza, tylko granie z niepodległością i integralnością terytorialną Polski.

REKLAMA

Kompromitacja części Kościoła osiąga kolejny wyższy poziom podłości. Pojawiają się głosy księży w internecie, że nie będą głosować na Trzaskowskiego, bo to homoseksualista, a także deprawator dzieci itp. Jeden znany duchowny zagroził, że wyjedzie z Polski, jeśli wybiorą Trzaskowskiego. Chociażby z tego powodu bardzo proszę o głosowanie na obecnego prezydenta Warszawy.
Szaleństwo nienawiści panuje w tzw. narodowych mediach, w gruncie rzeczy nieukrywających, że są pisowską propagandą. Mam nadzieję, że Unia Europejska wreszcie zareaguje na to jaskrawe naruszenie zasady równych szans wyborczych i podejmie decyzje, które będą oznaczały tylko tyle, że nie ma powodu, aby państwa demokratyczne finansowały i wspierały dyktatorskie reżimy. „Mamy dość” – to nie tylko trafne hasło wyborcze demokratycznej Polski, ale też wołanie do Unii. W imię ofiar dyktatur, kłamstwa i hipokryzji pomóżcie walczącym o wolność, a przynajmniej nie wspierajcie autorytarnych reżimów.

Niczego nie oczekiwałem od p. Morawieckiego, ale jakieś granice, jeśli nie kłamstwa to szacunku dla słowa premiera istnieją – jak widać – nie do końca dla pana M, który ogłosił coś w rodzaju zakończenia czy znaczącego na tyle osłabienia epidemii, że starsze osoby (w domyśle zwolennicy Dudy) mogą bez obaw głosować. Wszystko to lepsze niż wybory w reżimach mordujących przeciwników i zamykających ich w więzieniach, gdzie żadnych wyborów nie ma. Jest to jednak mizerny powód do radości, że nie jesteśmy Kubą, Iranem, Chinami czy czymś w tym rodzaju. Twierdzenie, że następne wybory, jeśli wygra PiS, to będzie Iran, Kuba, lub inna despotia jest uzasadnione. Zależy to od bardzo wielu czynników, których dziś określić się nie da, ale lepiej tego nie sprawdzać. I dlatego należy zakończyć 12 lipca ten fatalny rozdział w najnowszej historii Polski.

Rozgrywa się decydujący rozdział walki o wolną, demokratyczną Polskę, walki, która wydawała się w 1989 roku ostatecznie rozstrzygnięta. Polska ciągle jeszcze należy do Zachodu, ale ten związek staje się coraz słabszy. Dyktatury cofają się tylko przed siłą, czy PiS w ogóle cofnie się w obliczu wyborczej porażki, czy podejmie walkę o władzę metodami typowymi dla broniących władzę dyktatur, być może przekonamy się niedługo?
Pan Duda do tego wszystkiego boi się debaty z Trzaskowskim przed uczciwymi, w miarę obiektywnymi mediami i domaga się przywileju w postaci dyskusji w swojej telewizji. Czyli żąda czegoś, co pachnie ustawką. Na to powinna być tylko jedna odpowiedź: debatuj sobie sam ze swoimi lizusami w reżimowych mediach.
I jeszcze raz chciałbym odnieść się do uwag moich kochanych sympatyków, którzy pytają, dlaczego praktycznie nie ma mnie w mediach. Proszę pytać o to dziennikarzy symetrystów. Tak przy okazji nie wiem, po co jest p. Bielan, ale widocznie np. p. Olejnik wie i korzysta z tej krynicy wiedzy. I zawsze warto mieć w świadomości, że PiS to nie Polska.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o