Dziękuję Unio Europejska

0
28
REKLAMA

Jednak TSUE nie podzielił tego stanowiska, nie uwzględnił też stanowiska reprezentantów dobrej zmiany, pp. Reczka i Gontarskiego, że pytania prejudycjalne (czyli przedprocesowe) polskich sędziów nie powinny być w ogóle rozpatrywane przez stronę unijną, i że nie „wchodzi nawet czysto hipotetyczna perspektywa sięgania po przepisy UE”. Mówiąc prościej, dobra zmiana uważa, że Unia nie powinna zajmować się niezależnością polskich sądów, działaniami KRS, TK pod kierunkiem mgr Przyłębskiej, bo wszystko jest w absolutnym porządku. Polskie sądy są absolutnie niezależne, TK nie realizuje polityki PiS-u, p. Przyłębska jest wybitnym prawnikiem i poglądy, że jej działania w dziwny sposób zawsze są zgodne z oczekiwaniami pisowskimi, podobnie jak twierdzenie, że KRS nie broni niezależności sędziów, tylko interesów PiS-u, to podłe oszczerstwo, nikczemna kalumnia i zasługująca na potępienie insynuacja. Polska jest przykładem wzorowo działającej demokracji, a nasi wrogowie popierani przez rodzimych zdrajców, renegatów, lewaków, zboczeńców, targowiczan, komunistów i ich kolaborantów szczują na Polskę w obronie swoich utraconych przywilejów i uniemożliwiania przez krystalicznie uczciwych aparatczyków i propagandystów PiS-u, bezkarnego jak dotychczas łupienia naszego tak ciężko doświadczonego przez historię kraju. To najprościej mówiąc stanowisko, które można określić, jako stanowisko dobrej zmiany i ich bohaterskich, bezinteresownych wyznawców, głęboko wierzących i przepojonych ewangeliczną miłością bliźniego, których możemy oglądać w rządowej telewizji i niepokornych mediach, będących krynicą prawdy, jakie nie wiadomo, dlaczego, niektórzy źle poinformowani, głupi, albo zwyczajnie podli, przekupni zdradzieccy ludzie nazywają szczujnią.
Reasumując, UE ma prawo ingerować w organizację sądów w Polsce, czystka emerytalna wprowadzona ustawą w kwietniu 2018 roku łamie polskie prawo, Trybunał Sprawiedliwości UE zajmie się teraz wieloma sprawami związanymi z tzw. reformą wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Będą to między innymi ustawy o sądach powszechnych, słynne już działania dyscyplinarne, będące zdaniem wielu prawników batem na sędziów, służące zastraszaniu i zmuszaniu do uległości. Podjęta zostanie także sprawa statusu Krajowej Rady Sądownictwa, która w zamierzeniu miała dbać o niezależność sędziów i sądów, a zasiadają w niej politycy PiS-u i działania w/w organu są przez wielu uważane za rażąco sprzeczne z deklarowanymi celami i założeniami (nie muszę powtarzać, że to zarzut tchórzliwie kłamliwy i chełpliwie podły). Wątpliwy jest także tryb powoływania KRS. Kolejnym krokiem w postępowaniu będzie opinia rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości, która zostanie wydana 24 września, a dopiero po niej ostatecznie będą wydane precedensowe i niezwykle ważne dla praworządności w Unii, zasady państwa prawa i demokracji w Unii, i oczywiście w Polsce, orzeczenie Wielkiej Izby, czyli de facto Unii Europejskiej.
Wydaje się zupełnie nieprawdopodobne, aby w nowym klimacie politycznym po wyborach, które nacjonaliści, populiści i inni wrogowie demokracji przegrali, i oczywiście z powodów merytorycznych orzeczenie Wielkiej Izby było inne niż orzeczenie TSUE z 19 czerwca, a to oznacza wielki sukces Polski i demokracji w Polsce. Dobrze, że jest Unia Europejska. Raz jeszcze dziękuję Panom Fransowi Timmermansowi, Donaldowi Tuskowi, Jean-Claude Junckerowi i wszystkim obrońcom demokracji w walce z nacjonalizmem, ciągotami autorytarnymi i pospolitym kłamstwem. Dziękuję wszystkim uczestnikom protestów ulicznych i innych w obronie demokracji oraz wolnych sądów, Obywatelom RP i każdemu, kto w swoim sumieniu i według swoich możliwości przyczynił się do walki o wolną Polskę. Tak samo okazuje się to dziś walką ważną, potrzebną i trudną, jak w czasach, które naiwnie sądziłem, że przeminęły na zawsze.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o