Mężowie stanu

0
165
REKLAMA

Można tylko pochylić głowę nad przenikliwością, kulturą i generalnie zachwycić się, że Polska jest w rękach takich mężów stanu. Szczególnie było to widać podczas kryzysu irańskiego, czy jakkolwiek nazwać to, co wydarzyło się ostatnio na Środkowym i Bliskim Wschodzie.

REKLAMA

Najpierw nasz największy sojusznik Donald Trump, znany z nieobliczalności i delikatnie mówiąc braku empatii, nie raczył nawet poinformować strony polskiej o swoich działaniach, chociaż podzielił się swoją wiedzą z innymi mniej ważnymi sojusznikami, a potem odbył się cały festiwal tęgich min, wysuniętych podbródków, troski pomieszanej z pewnością siebie i typowego dla każdej dyktatury świetnego samopoczucia i dobrego humoru. Znakomicie wypowiadali się mężowie stanu Duda, Czaputowicz, Błaszczak itp. twierdząc, że wszystko jest pod kontrolą, pozycja Polski jest mocna i bezpieczna siłą własnej armii i potęgą sojuszników. Tak przy okazji ciekawe, czy oni wszyscy razem są w stanie z pamięci wymienić dwa fakty z historii imperium Partów, Persji i Iranu? W/w mężowie stanu byli uprzejmi wypowiedzieć szereg zdań przy braku konkretów i informacji tak typowych dla gruzowiska, które nazywa się polską polityką zagraniczną, lub jak kto woli „wstawaniem z kolan”, świadczy to jedynie po raz kolejny o izolacji, samotności i całkowitym pomijaniu naszego kraju jako irytującego, nietaktownego petenta. Po raz kolejny potwierdzają się najgorsze stereotypy o Polsce, z którą zawsze są kłopoty i która poprzez swoje błędy sama jest sobie winna. Z pewnością nie pomaga nam opinia kraju niszczącego demokrację, łamiącego praworządność, sojusznika takich reżimów, jak Erdogana, Putina, Orbana czy Babisza. Stan polskich sił zbrojnych, nie bardzo wiem przez kogo dowodzonych, ale ostatecznie przez p. Dudę, dobrze oddaje dowcip, że Polska nie może wysłać sił zbrojnych na Bliski Wschód, bo nie zgodził się konserwator zabytków. Zabicie irańskiego generała Qasema Soleimaniego, które Trumpowi raczej chwały nie przyniosło i nie wydaje się, aby w czymkolwiek poprawiło sytuację na Środkowym i Bliskim Wschodzie, reżim irańskich ajatollahów na czele z faktycznym dyktatorem Iranu Alim Chameneim w najmniejszym stopniu nie złagodniał, zapowiedział kontynuowanie dotychczasowej polityki, polegającej generalnie na popieraniu szyickich organizacji, grup bojowych i rządów, a w miejsce gen. Soleimaniego pojawił się już jego z pewnością godny następca. Polska została dodatkowo upokorzona jako zeszłoroczny organizator antyirańskiej konferencji w Warszawie, która jedynie pogorszyła nasze tradycyjnie dość dobre stosunki, specjalne z uwagi na szlachetne i piękne zachowanie władz i społeczeństwa perskiego podczas II wojny w stosunku do Polaków opuszczających Związek Sowiecki.
Dodatkowym czynnikiem stanowiącym miarę izolacji i marginalizacji rządu w Warszawie jest niedopuszczenie do głosu przedstawiciela naszego kraju na konferencji poświęconej wyzwoleniu obozu w Oświęcimiu i Światowego Forum Holokaustu 22 i 23 stycznia 2020 roku, organizowanej przez wpływowy i szanowany na świecie Instytut Yad Vashem. Ma przemawiać przedstawiciel Rosji, Izraela, Francji, USA i Niemiec, i to wszystko. Jest to efekt dotychczasowej pisowskiej polityki historycznej oraz szeregu okoliczności towarzyszących „wstawaniu z kolan”. Argument, że Polska straci możliwość odpowiedzi na ostatnie kłamstwa Putina na temat sojuszu II RP z Hitlerem są o tyle nieprawdziwe, że strona polska wiele razy się na ten temat wypowiadała, na ogół niezbyt udanie i nieprofesjonalnie.
I jeszcze jedno. Nagonka na prof. Grodzkiego trwa, uruchomione zostały pisowskie media. Z całą odpowiedzialnością jako jeden z organizatorów oporu w stanie wojennym stwierdzam, że poziom, kultura, prawdomówność mediów stanu wojennego w wielu przypadkach były większe niż obecnych. Jeden z tytułów w „Gazecie Polskiej” – „ubek ostatnią nadzieją Grodzkiego”, a informacja o wielkiej manifestacji w obronie praworządności sprowadzała się do kłamstw w rodzaju – grupki przechodniów i spacerowiczów, sędziowie bardzo nieliczni. Gratuluję jednak na tym tle TVP, w stanie wojennym to był poziom.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o