Światełko w tunelu

0
115
REKLAMA

Wiesław Ziobro - dziennikarz TEMIOd lat, od czasu, gdy wydzwaniają do mnie do domu w sprawie pokazów handlowych, zastanawiałem się, czy w państwie, w którym żyję, jest jakiś sposób na oszustów wyspecjalizowanych w łupieniu naiwnych.

Już całkiem zwątpiłem, gdy dotarła do mnie wiadomość, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta nałożył karę w wysokości 1,6 mln zł na jedną ze spółek, która chcąc zwabić klientów na pokaz wymyślała fałszywe preteksty spotkania, oferowanie nieistniejących nagród i rzekomych promocji.

REKLAMA

Liczni oszuści w całym kraju wymyślili na przykład taką gadkę, że w ramach programu pomocy polskim hotelom dotkniętym skutkami pandemii wszyscy ci, którzy przyjdą na pokaz towarów, otrzymają bezpłatny bon na 2-dniowy pobyt w wybranym obiekcie.
Mam taki bon. Otrzymałem go, gdy z zawodowej ciekawości wybrałem się na prezentację sprzętu rehabilitacyjnego zorganizowaną w Tarnowie. Po odstawieniu przez organizatora pięknej szopki wręczono mi kupon, który – zgodnie z wcześniejszymi obietnicami – upoważniał mnie do darmowej hulanki w górach. Wszystko się zgadzało prócz jednego: do pobytu trzeba było dopłacić 400 złotych…
Możliwe, że kara w wysokości ponad półtora miliona złotych, która dotyczyła jednej ze spółek, nieco ostudzi zapał innych kombinatorów. Być może jest to światełko w tunelu, choć nie ma wątpliwości, że tunel wciąż pozostaje mroczny i długi.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o