Wynoś się, chamie…

3
885
REKLAMA

Wiesław Ziobro - dziennikarz TEMIPolski kościół katolicki jest coraz bardziej podzielony. Politycznie i nie tylko. Linie podziału przebiegają coraz częściej i odnoszą się do różnych spraw. Także dotyczących Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP rok w rok przeznacza miliony złotych na sprzęt medyczny, wyręczając w tym niezdarne państwo, a mimo to grupa przeciwników Owsiaka wcale nie jest mała.

REKLAMA

Do niej należą również niektórzy księża. Jeden z naszych czytelników poinformował nas o incydentach na placach przykościelnych w dwóch miejscowościach powiatu tarnowskiego, do których doszło podczas niedawnej zbiórki WOŚP. Przepędzone zostały stamtąd dwie jego córki, które zbierały do puszek datki, a które kilka lat wcześniej, w czasie swojej choroby, korzystały w krakowskim szpitalu ze sprzętu zakupionego przez Orkiestrę Owsiaka. W jednym przypadku ksiądz wysłał przed świątynię dziarskiego kościelnego, który miał za zadanie przegonić dziewczyny. Szczęśliwie nie używał kija. Kiedy ojciec dziewczynek stanął w ich w obronie, od kościelnego usłyszał: – Wynoś się, ty chamie…

Ale tego samego dnia inni księża, również w Diecezji Tarnowskiej, bardzo przychylnie przyjęli akcję WOŚP. W niektórych parafiach w kraju duchowni oddawali Orkiestrze pełne tace z datkami wiernych. Nie byli i nie są przekonani, iż Owsiak wspierając upadłą polską ochronę zdrowia robi straszne rzeczy, godne najwyższego potępienia.
W tym roku Orkiestra pobiła kolejny rekord, uzyskując w zbiórce ponad 127 mln zł. Co na to ksiądz i kościelny spod Tarnowa? Cóż, przyjdzie im jakoś żyć z tym sukcesem Orkiestry, choć, jak podejrzewam, nie będzie łatwo.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
3 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments