Zaszczuli Szumowskiego

8
5714

Nie ulega wątpliwości, że najlepszy minister zdrowia w historii Polski, a być może Europy, został zaszczuty i tym samym zmuszony do rezygnacji. Przecież Polska uporała się z koronawirusem, o czym poinformował p. Morawiecki, ten wirus przestał być groźny, cofnął się, a inne kraje brały z nas przykład. Jednak ludzka zawiść i podłość, nikczemna zazdrość i stugębna plotka doprowadziły do ustąpienia tego męża stanu z podkrążonymi oczami i dla dobra pacjentów dbającego o kondycję oraz trenującego narciarstwo. Pan Szumowski zapewniał co prawda, że ustąpić chciał już dawno, bo pragnął wrócić do swoich pacjentów zgodnie z zasadą, którą wyznają wszyscy pisowscy dygnitarze – wszystko dla Polski – nic dla mnie, i że jego dymisja nie ma żadnego związku z problemami związanymi z zakupem maseczek i respiratorów, grantami przyznawanymi przez Ministerstwo Zdrowia itp.

Okazało się, że był niezastąpiony, bo natychmiast po jego odejściu liczba dziennych zakażeń przekroczyła 900 i obawiam się, że sytuacja nie ulegnie poprawie. Wykluczam to, że p. Morawiecki mógł się mylić, a już z pewnością nie kłamał, bo kłamstwo jest mu obce jak Zawiszy Czarnemu, czyli mamy do czynienia z jakimś spiskiem, którego ofiarą padł p. Szumowski i być może cała służba zdrowia. I tak przy okazji zdaje się, że ten rycerz walki z pandemią był kawalerem maltańskim, oni wszyscy z ordo juris, rycerze Maryi, armia Boga itp. Są fizycznie podobni z tą wymalowaną na twarzy pobożnością, tylko efekty tej pobożności są mizerne. Jedno nie ulega moim zdaniem wątpliwości – demokratami ani ludźmi odważnymi i gotowymi walczyć o wolność z pewnością nie są. Nie sądzę też, by stosowali się do pięknych słów Pana Jezusa np. z Kazania na Górze – błogosławieni miłosierni, błogosławieni, którzy płaczą oraz błogosławieni pokój czyniący?

REKLAMA

Polityka zagraniczna nie była mocną stroną pisowców. Zresztą i poprzednia ekipa się tu nie popisała, mianując p. Schetynę ministrem spraw zagranicznych, na czym znał się jak wilk na gwiazdach. Zasłynął kilkoma wypowiedziami m.in. o Ukraińcach, którzy wyzwolili obóz w Oświęcimiu i generalnie robił takie wrażenie na zagranicznych spotkaniach, jakby nie wiedział gdzie jest i czego od niego chcą, ale wielkich szkód nie narobił. Natomiast ministrowie pisowscy to już odrębna kategoria. Waszczykowski i poparcie dla Polski ze strony San Escobar, ociężały Czaputowicz. Był jednym z organizatorów strajku studenckiego w Łodzi w 1981 roku, ja byłem wówczas doradcą Komitetu Strajkowego.

Razem z dynamicznym, bystrym studentem Czaputowiczem broniliśmy wolności. Dziś pisowski dygnitarz i aparatczyk w takim najgorszym PRL-owskim stylu broni autorytarnego reżimu, a w polityce zagranicznej nie uczynił chyba niczego, co miałoby jakieś znaczenie lub głębszy sens? Pisowska polityka zagraniczna jest katastrofą, a w dłuższej perspektywie jest zagrożeniem dla naszej niepodległości. Jest to polityka antyzachodnia, wroga wobec Unii, ślepo ufająca nieobliczalnemu populiście Trumpowi, sprzyjająca autorytarnym reżimom, chociaż w retoryce wroga Rosji, niechętna Ukrainie. Polityka samoizolacji, fałszowania historii, przepełniona nacjonalizmem, w myśl którego Polska zawsze miała rację, a dziś jest ofiarą agresji, niezrozumienia, lewackiej i liberalnej ideologii. Jest to polityka nastawiona w dłuższej perspektywie na wyjście, jeśli nie z Unii, to na faktyczne zawieszenie członkostwa. Taką politykę z pewnością będzie znakomicie realizował p. Rau.

Kolejne wcielenie polskiego Metternicha, lub co najmniej Józefa Becka. Dotychczasowe wypowiedzi p. Raua nacechowane były jakąś niepojętą nienawiścią do Zachodu, który oskarżał o promowanie cywilizacji śmierci, eutanazji, zoofilii. Mówiąc poważnie, nowy minister zwykł używać języka ONR, lub rycerzy Pana Boga. Nie wiem, czy Pan Bóg potrzebuje takich „rycerzy”, ale Jego Namiestnik na ziemi Papież Franciszek raczej nie. Wszystkiego najlepszego dla Polski panie Rau!

REKLAMA

8
Dodaj komentarz

4 Liczba komentarzy
4 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
7 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
myslacy

Panie Niesiolowski pamieta pan swoje slowa skierowane do PIS-u ,, jak bedziecie rzadzic to mozecie robic co chcecie,, , wiec robia to samo co i wy , przed wyborami to wieszaliscie gruszki na wierzbie a po wyborach mieliscie wyborcow w.. glebokim powazaniu. PO niczym nie rozni sie od PIS.

Janek

Pamięta Pan, jak Pan szczuł na niego?? Akurat przyznawałem wtedy Panu rację. Strzeżmy się hipokryzji, i fałszywej pandemi wprowadzonej siłowo..

Sylvestre

Panie Stanisławie. Nie ma się co dziwic że pisowcy jedno głoszą a czynią cos całkiem odwrotnego, bo czy widzil Pan kiedy oszusta mówiącego, ze jest oszustem? Albo czy widzial Pan zlodzieja który powie ze idzie kraść? Kazda ich deklaracja powinna być od razu podejrzana i sprawdzana po dziesięciokrotnie.

eizo

Panie Stefanie, jak zawsze w punkt