Zwyczajna dyktatura

0
75
REKLAMA

Jest cenzura polegająca na podporządkowaniu większości mediów partii rządzącej i wywieraniu dość skutecznej presji na media jeszcze niezależne, jest policja polityczna, a policja państwowa pełni w coraz większym stopniu funkcję policji partyjnej. Mamy fałszowanie historii, kult fałszywych bohaterów (jak Lech Kaczyński), mamy mit założycielski – katastrofę smoleńską, tak jak w przypadku komunizmu pucz bolszewicki zwany błędnie rewolucją październikową. Kraj jest pokrywany koszmarnymi pomnikami L. Kaczyńskiego i tablicami, na których uwiecznia się takie „wydarzenia” jak pobyt p. Dudy i mszę z jego udziałem. Wydaje się różne „dzieła” PiS‑owskich polityków i wprowadza do programów szkolnych utwory i wiersze ku czci „poległych” pod Smoleńskiem, jak np. koszmarny w swoim lizusostwie wiersz Rymkiewicza. Pod względem kultu Kaczyńskich Polska zaczyna przypominać nieco Koreę Północną, nawet podobnie do tamtejszych pomników Kim Ir Sena wyglądają rzeźby z brązu prezydenckiej pary „poległej” w Smoleńsku i innych „męczenników”.
Przez nasz kraj przetoczyła się w związku z rocznicami sierpniowymi fala nieprawdopodobnych kłamstw, np. p. Dudy o sędziach komunistycznych, zdradzie przy Okrągłym Stole i w latach późniejszych, gdy kolejne elity pasożytowały na gnębionym i prześladowanym narodzie. Kłamał kłamiący w zasadzie ciągle, gdy tylko otworzy usta (stąd niewybredne dowcipy o układzie ust itp.) p. Morawiecki: nie tak dawno wsławił się fałszywymi oskarżeniami pani Gersdorf, że jako młoda dziewczyna stała koło Gierka (straszliwa zbrodnia), podczas gdy chodziło o inną osobę. Rozgłosu nabrała też brednia o sowieckich wojskach, które wspólnie z Wehrmachtem atakowały Westerplatte. Pisowska propaganda, chociaż nacjonalistycznie antyniemiecka, to w swoich pseudopatriotycznych kłamstwach usiłuje przedstawić wrzesień 1939 roku jako agresję głównie sowiecką. Niepojęte, kto dał Morawieckiemu dyplom z historii. Powinien się spalić ze wstydu podobnie jak ten, kto dał dyplom z prawa p. Dudzie. Za to wszystko w demokratycznym państwie Morawiecki i Duda byliby zatrudnieni co najwyżej przy zwalczaniu plagi szrotówka.
Dyktatura w Polsce to przede wszystkim kłamstwo – podłe, płaskie, głupie, prymitywne tak jak w systemie późnego PRL‑u, gdy już nie mordowano, nawet w zasadzie nie było więźniów politycznych, a rządzący Polską przede wszystkim kłamali i czasem kradli. PiS‑owscy właściciele Polski, obok całego katalogu stałych, powtarzanych przy każdej okazji, coraz bardziej rytualnych kłamstw, pogrążają się również we wszechobecnej korupcji i nepotyzmie. Córka Piotrowicza zarabia ok. 100 tys. złotych rocznie, żona Ziobry podobnie, jakąś fundację doi córka Macierewicza, Szydłowa doprowadziła drogę do swojego domu, a jej uroczy małżonek „przytulił” w jakiejś fundacji poważną sumę. Tysiące PiS‑owskich aparatczyków i lizusów obsiadło rady nadzorcze i różne państwowe instytucje, wydają nasze pieniądze bronią reżimu.
Niezmiennie łupi nasz budżet p. Rydzyk, którego PiS‑owcy za poparcie polityczne i niewystawianie własnej listy wyborczej opłacają z naszych pieniędzy. Ciekawe, czy w końcu papież Franciszek naprawi karygodne zaniedbania Jana Pawła II w tym i nie tylko w tym względzie?
Mamy też spektakl obrzydliwości towarzyszących, jak np. wręczanie przez biskupa Głódzia złotego pierścienia z rubinem p. Kurskiemu za „przywrócenie prawdy w telewizji”. To trochę tak, jakby Bierut dostał pierścień za przywrócenie demokracji, a publicyści stanu wojennego za prawdę na temat NSZZ „Solidarność”. Gdzie leżą granice cynizmu i podłości i na jakie próby będą wystawiani w Polsce ludzie wierzący w Boga?
I wreszcie dobra wiadomość. Minister spraw zagranicznych Francji, Jean‑Yves Le Drian powiedział: Nie jesteśmy gotowi dalej płacić na taką Europę (nacjonalistów i populistów – przyp. mój). Trzeba to powiedzieć jasno. Co jest rozwinięciem znanej wypowiedzi prezydenta Macrona: Europa to nie supermarket.
Nareszcie Unia ma dość PiS‑owskiej dyktatury i zdaje się, że nadchodzi czas decyzji bolesnych dla PiS‑owskiego reżimu. Pozostaje mieć nadzieję, że nie dla Polski.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments