Strona główna Tagi Jodłówka Tuchowska

Tag: Jodłówka Tuchowska

Wyrok na Domy Wczasów Dziecięcych?

0
Na stronach Ministerstwa Edukacji ukazało się rozporządzenie, którego wejście w życie prawdopodobnie doprowadzi do upadku Domów Wczasów Dziecięcych w Polsce. Tak przynajmniej twierdzą pracownicy...

Spostrzegli ogień w ostatniej chwili

0
Nocą w Jodłówce Tuchowskiej ogień pojawił się w jednym z domów jednorodzinnych, ale zarzewie większego pożaru prędko zostało zauważone przez gospodarzy. Gdyby spóźnili się...

Droga dla wybranych

0
Mieszkańcy Jodłówki Tuchowskiej w gminie Tuchów nie ukrywają swojego oburzenia remontem mostu w Lubaszowej. Z powodu prowadzonych tam prac powiat tarnowski zorganizował objazd. Problem w tym, że mieszkańcy chcący przedostać się na drugą stronę przeprawy, muszą dokładać około… 20 km. Ze zdecydowanie krótszego objazdu mogli jeszcze niedawno korzystać jedynie mieszkańcy Burzyna i Lubaszowej. Dlaczego?

Chcą przenieść… wieżę

0
Członek stowarzyszenia „My Pogórzanie”, Roman Osika zaproponował, aby wieża widokowa znajdująca się w Jodłówce Tuchowskiej zmieniła swoją lokalizację i zamiast u stóp Brzanki, czyli wzniesienia na Pogórzu Ciężkowickim, stanęła na jego szczycie. A to z powodu słabej widoczności, ponieważ zamiast panoramy okolicy, ze szczytu wieży widać jedynie las, co przekłada się na mniejsze zainteresowanie turystów.

Chcą uatrakcyjnić wieś

0
Członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Jodłówki Tuchowskiej marzą o powstaniu placu twórczo-rekreacyjnego, gdzie swój wolny czas mogliby spędzać mieszkańcy. Pierwsze kroki już zostały poczynione, bowiem gmina Tuchów użyczyła stowarzyszeniu działkę na realizację projektu.
REKLAMA