Grand Rank

0
72
REKLAMA

Radiowa Trójka po raz osiemnasty ogłosiła Top Wszech Czasów, tam ogólnopolska zabawa z uznanymi utworami ma wymiar coroczny. Kiedyś w regionalnym eterze na antenie radia MAKS co tydzień nieprzerwanie przez jedenaście i pół roku brzmiała Wieża Hitów, czyli Lista Nieprzemijających Przebojów. Lata mijają, lecz to, co cenne, niezmiennie pozostaje w muzycznym skarbcu. Co więcej, Słuchacze lubią układać „stare” listy, a już przede wszystkim lubią słuchać tych numerów, które… po prostu lubią. Takie też założenia przyświecały idei Grand Ranku.
Na początek dość arbitralnie, aczkolwiek wcale nie do końca w zgodzie z własnym gustem, wytypowałem „startową dwudziestkę”. Stanowić ona będzie pretekst do kolejnych wydań rankingu, bo każdy następny Grand Rank ułożą wyłącznie Słuchacze. To oni zgłaszają propozycje do listy, Oni też – głosując na utwory już znajdujące się w zestawieniu – kształtują kolejne wydania rankingu.
W Grand Ranku będą rywalizować utwory, które zostały nagrane do roku 2000  włącznie. Co tydzień zaprezentowana zostanie pierwsza dwudziestka zestawienia. Z czasem, kiedy lista się rozrośnie, pozostałe utwory z pierwszej pięćdziesiątki będą walczyć o miejsca w Top Twenty. Wtedy też utwory mające najmniej punktów i zajmujące pozycje 46.-50. opuszczą zestawienie i zrobią miejsce dla pięciu propozycji. Choć, co oczywiste, propozycje Słuchaczy będą kształtowały listę już od drugiego wydania programu. Utwory, które (wcześniej czy później) wypadną z pięćdziesiątki, zawsze będą mogły do niej powrócić. Tak będzie, jeśli tylko zechcą tego Słuchacze i udokumentują swoją wolę oddanymi głosami.
W Grand Ranku głosować będzie można zawsze do godziny dwunastej w sobotę. Głosy oddane po tym czasie będą się liczyły dopiero do następnego wydania listy. Swoich faworytów będzie można wspierać przy pomocy sms-ów, maili oraz drogą telefoniczną. Co tydzień, w trakcie programu, osoby głosujące wezmą udział w losowaniu nagród.
Chciałbym przy tym zwrócić uwagę na ważne założenie audycji. Otóż zgodnie z podtytułem (ranking nie tylko przebojów), w Grand Ranku pojawią się również te utwory, które nigdy nie zdobyły miana przeboju. Mimo to pozostały kompozycjami ważnymi, interesującymi lub choćby tylko takimi, które ktoś lubi i tym lubieniem „zaraża” innych.
Oto lista startowa, którą, o czym raz jeszcze przypominam, należy traktować wyłącznie pretekstowo.
1. ROLLING STONES – (I CAN’T GET NO) SATISFACTION
2. SANTANA – SAMBA PA TI
3. BLACKOUT – ANNA
4. BILL WITHERS – AIN’T NO SUNSHINE
5. UFO – BELLADONNA
6. U2 – DESIRE
7. ABBA – I DO I DO I DO
8. LOUIS ARMSTRONG – WHAT A WONDERFULL WORLD
9. FREE – ALL RIGHT NOW
10. DEEP PURPLE – PERFECT STRANGERS
11. KANSAS – DUST IN THE WIND
12. THE DOORS – BREAK ON THROUGH (TO THE OTHER SIDE)
13. PROCOL HARUM – A WHITER SHADE OF PALE
14. MOODY BLUES – NIGHTS IN WHITE SATIN
15. T.REX – CHILDREN OF THE REVOLUTION
16. STAN BORYS I BIZONY – SPACER DZIKĄ PLAŻĄ
17. VAN HALEN – JUMP
18. THE BEATLES – HEY JUDE
19. LED ZEPPELIN – STAIRWAY TO HEAVEN
20. QUEEN – BOHEMIAN RHAPSODY

REKLAMA

Serdecznie zapraszam do wspólnej muzycznej zabawy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o