Abstrakcja dla najmłodszych

0
322
Edukacyjny muzyczny spektakl dla dzieci

Widowisko dla dzieci z eksperymentami poruszającymi wyobraźnię i z towarzyszącą całości muzyką na żywo, to propozycja Centrum Sztuki Mościce. Przedstawienie pt. „Abstrakcja” jest częścią projektu „Współczesna dla dzieci”. Będzie można je zobaczyć 25 lutego.
Grażyna M. Grobelna stworzyła projekt pod nazwą „Współczesna dla dzieci”, kierując go przede wszystkim do odbiorców w wieku 5‑10 lat, ale także trochę starszych. W ramach projektu przygotowywane są słuchowiska oparte na filozofujących powiastkach połączonych z muzyką, ruchem i obrazem, będące w zasadzie spektaklami. Na widzów czekają dźwięki przeróżne, a także zaskakująco mówione zdania, zabawa słowem i refleksyjny tekst. Bohaterem każdego spektaklu jest epidiaskop, na którym na żywo malowane tuszem obrazy dopełniają całości przedsięwzięcia.
„Abstrakcja” to kolejne niezwykłe widowisko dla dzieci w ramach wspomnianego projektu. Tym razem na temat punktu, linii oraz krzywej, fantazjowania na temat rzeczy, które z tych kształtów mogą powstać. W trakcie spektaklu podejmowane są rozmowy o początkach, końcach, rzeczach dużych i małych, a nawet o tym, jak brzmi kosmos. Przewodnikiem po tej podróży jest pięcioletni Głosik. Warstwę muzyczną spektaklu tworzą głos, głosik oraz skrzypce, a także głosy publiczności w interaktywnej części przedstawienia. Widowisko pozwala poznać rozmaite sposoby na rozwijanie wiedzy, kreatywności i wyobraźni.
Spektakl „Abstrakcja” będzie można zobaczyć w Centrum Sztuki Mościce 25 lutego o godz. 11. To wydarzenie adresowane przede wszystkim do dzieci w wieku 5‑10 lat. Obowiązują bilety.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o