Amfiteatralnego bluesa odsłona druga

0
94
Wśród gości zaproszonych przez Wojtka Klicha do udziału w drugim wieczorze bluesowym w tarnowskim amfiteatrze niewątpliwą gwiazdą będzie Maciej Maleńczuk

Czwartkowy koncert rozpocznie się o godz. 18.30 od stałego punktu programu, czyli spotkania muzyków z osobami niepełnosprawnymi pn. „Cool blues”. Po nim na amfiteatralnej scenie w ramach cyklu „Sam na sam z bluesem” wystąpi duet Pola Chobot & Adam Baran. Artyści mówią o sobie, że „mimo skrajności charakterów tworzą jeden organizm muzyczny inspirowany bluesem, łącząc proste melodie z improwizowanym transem zapętlonych gitar”. Pola Chobot jest muzycznym samoukiem. Odnajduje się w pisaniu tekstów, a przy tworzeniu muzyki w jej wypadku często pomocne bywa pianino.
Jej muzyczny partner Adam Baran to gitarzysta i kompozytor, student Akademii Muzycznej w Katowicach, najlepszy instrumentalista festiwalu Blues nad Bobrem 2016. Natchnienia dla swej twórczości poszukuje we współczesnym jazzie, bluesie Delty oraz u artystów pokroju Muddy’ego Watersa, The Edge’a, Eivinda Aarseta, Jakoba Bro, Johna Coltrane’a, Tomasza Stańko, Kurta Rosenwinkela i Skipa Jamesa.
Para swym występem rozpocznie także piątkowy wieczór o godz. 19. A następnie sceną i sercami publiczności zawładnie Wojtek Klich – spirytus movens bluesowego festiwalu, tarnowski gitarzysta, kompozytor i tekściarz, współautor cyklicznych imprez, jakie odbywają się w mieście nad Białą, m.in. popularnych Zaduszek Dżemowych czy Rockowych O! płateczków. Współpracował ze znanymi polskimi muzykami – Tadeuszem Nalepą, Wojtkiem Waglewskim, Jerzym Styczyńskim, Janem Borysewiczem, Januszem Panasewiczem, Martyną Jakubowicz, Grzegorzem Markowskim, Robertem Gawlińskim, Kasią Kowalską, Markiem Piekarczykiem i innymi. Pisał piosenki dla Małgorzaty Ostrowskiej i Ani Wyszkoni. Koncertował w USA i Kanadzie m.in. z Russellem Marslandem, Carlosem Johnsonem, Charliem Love.
W Tarnowie wraz z nim pojawią się jego goście, wśród których niewątpliwą gwiazdą będzie Maciej Maleńczuk – wokalista, instrumentalista, poeta, autor tekstów i kompozytor, aktor teatralny i filmowy, autor felietonów i powieści science‑fiction, swobodnie poruszający się w wielu stylach muzycznych. Uważany jest za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych. Miał już okazję kilka razy występować podczas tarnowskiej imprezy.
Wytrwali słuchacze bluesowy wieczór będą mogli zakończyć w klubie „Przepraszam”, gdzie tradycyjnie odbędzie się jam session.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o