ArtFest dla najmłodszych

0
24
REKLAMA

Trwa 9. Festiwal Sztuki im. Bogusława Wojtowicza ArtFest’2012. Po raz pierwszy organizatorzy festiwalu zapraszają do udziału w spotkaniach najmłodszych tarnowian, proponując im poznanie świata filmowej animacji. Tym samym znacznie poszerza się grono odbiorców artystycznych festiwalowych działań. Jeśli i ta propozycja zostanie dobrze przyjęta, Mały ArtFest będzie już stałym elementem jesiennego festiwalu sztuki.
W sobotę oraz niedzielę, 17 i 18 listopada, odbędą się warsztaty przygotowane przez Se‑ma‑for Muzeum Animacji w Łodzi. Do południa zaplanowano zajęcia dla dzieci w wieku 4‑6 lat pod hasłem „W bajkowym lesie Se‑ma‑fora”. Dzieci obejrzą m.in. jeden z odcinków bajki o Zajączku Parauszku, wspólnie z prowadzącymi zajęcia będą rozmawiać o bajce i o scenografii. Dostaną też wycięte z tektury elementy scenografii (domek, drzewa, kwiaty itp.), które trzeba pokolorować. W godzinach popołudniowych w zajęciach udział wezmą dzieci w wieku 7‑10 lat. Będą to zajęcia pt. „Tajemniczy świat Piotrusia i wilka”, a rozpocznie je projekcja filmu „Piotruś i wilk” oraz rozmowa o filmie animowanym, roli scenografii w takim projekcie. Dzieci przygotują własne projekty scenografii i lalek na podstawie obejrzanego wcześniej filmu.
A początkiem grudnia druga odsłona filmowych zajęć dla najmłodszych. Warsztaty scenografii dla dzieci poprowadzi tarnowska artystka Anna Adamiak. W ciągu dwóch dni, 1 i 2 grudnia, najmłodsi obejrzą m.in. film „Latająca maszyna”, zobaczą zdjęcia z planu dokumentujące powstawanie dekoracji, lalek i rekwizytów do filmu. Specjalnie na czas zajęć z Łodzi do Tarnowa trafią fragmenty dekoracji wykorzystane we wspomnianym filmie. Po kolejnej projekcji, tym razem filmu „Moje miasto z lotu ptaka”, dzieci w oparciu o zdjęcia przedstawiające Tarnów z lotu ptaka zbudują makietę tarnowskiej starówki.
Uczestniczenie w zajęciach jest bezpłatne, ale ograniczono ilość miejsc. Rodzice zainteresowani udziałem swoich dzieci w warsztatach powinni zgłosić się wcześniej do biura Galerii Miejskiej w Tarnowie.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o