Artystyczne dyplomy na dworcu

0
101
bwa dyplomy

Po raz kolejny Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie udostępniło swoje przestrzenie wystawiennicze na tarnowskim dworcu PKP na prezentację najlepszych dyplomów przygotowanych w Zespole Szkół Plastycznych. Z 43 prac wykonanych w tym roku przez młodych adeptów sztuki profesorskie grono wybrało na ekspozycję 15 najciekawszych z trzech specjalizacji: meblarstwo artystyczne, tkanina artystyczna oraz projektowanie graficzne. W ramach pierwszej z nich swoje twórcze dokonania pokazują: Magdalena Mądel, Martyna Kędzierska, Mateusz Kasperski i Wiktor Barłóg, w zakresie drugiej – Zuzanna Chmura, Angelika Wierzba i Sylwia Wierzba, natomiast trzecią specjalizację reprezentują: Konrad Augustyn, Aneta Burzec, Agnieszka Madej, Anna Karwala, Izabela Tynkowska, Aleksandra Trytko, Jan Kukułka oraz Justyna Wojtanowska.
Na wystawie zobaczyć można m.in. nowe plakaty do znanych filmów, ciekawe gobeliny i kolaże, w których fragmenty tekstów znajdują swoje wizualizacje w tkaninie, projekty identyfikacji graficznych z przykładami ich eksponowania (na plecaku, koszulce), meble uderzające prostotą i nowoczesnym wzornictwem, w tym przenośny pulpit do pracy, składany w poręczną walizkę, a także zabawkę w formie samochodziko‑rowerka dla malucha czy fantastyczne projekty książek artystycznych, jak np. kalendarz, w którym każdy miesiąc ma swoją charakterystyczną czcionkę lub „Droga Mleczna” powstała we współpracy z Centrum Nauki Kopernik.
Dodajmy, że młodzież nad swymi dyplomami pracowała pod czujnym okiem pedagogów: Jerzego Ruszla, Piotra Radwańskiego i Jacka Knapczyka (meblarstwo), Anny Śliwińskiej oraz Marzeny Fiszczuk (tkanina), Magdaleny Kopczyńskiej‑Kołodziej, Piotra Burdzyńskiego i Piotra Barszczowskiego (projektowanie graficzne).

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o