Blues na rozgrzewkę

0
85
REKLAMA

Maciej Balcar to muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aktor teatralny i filmowy. W 1998 r. ukazała się jego solowa płyta zatytułowana „Czarno”, na której gościnnie wystąpili m.in. bracia Golcowie, Mateusz Pospieszalski i Jose Torres. Z kolei efektem wieloletniej przyjaźni i współpracy z grupą Harlem był wydany w 2000 roku album „Amulet”, na który Balcar nagrał gościnnie kilka utworów i wystąpił w teledyskach promujących tę płytę. Artysta może też pochwalić się udziałem, wspólnie z Andrzejem „Piaskiem” Piasecznym i Natalią Kukulską, w nagraniu płyty z kolędami pt. „Przybieżeli do Betlejem” i teledysków do kolęd. Całość zrealizowana została dla Telewizji Polskiej. W 2001 roku Maciej Balcar został nowym wokalistą zespołu Dżem, zastępując Jacka Dewódzkiego. Balcar sprawdza się także jako aktor. W 1999 roku reżyser Roland Rowiński powierzył mu rolę w spektaklu Teatru Telewizji pt. „Gorący oddech pustyni”, rok później Balcar trafił do obsady musicalu „Jesus Christ Superstar” przygotowywanego wtedy w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Ma na swoim koncie także udział w produkcji „Skazany na bluesa” i m.in. użyczenie głosu głównemu bohaterowi filmu „Mustang z Dzikiej Doliny”.
Niedawno ukazał się jego kolejny solowy album. „Live Trax 12” to dwupłytowe wydawnictwo zawierające zapis gliwickiego koncertu, jaki miał miejsce w lutym ubiegłego roku w ramach trasy „Ogień i Woda Acoustic Tour 2012”. Na krążkach znalazło się 18 akustycznych utworów, które pochodzą z wcześniejszych studyjnych płyt artysty – „Czarno” oraz „Ogień i Woda”. Niespodzianką są również covery ulubionych artystów Balcara; całość to ponad 100 minut muzyki.
Tarnowski koncert Macieja Balcara odbędzie się w Centrum Sztuki Mościce w sobotę 9 lutego o godz. 18. Wokaliście towarzyszyć będzie zespół w składzie: Robert Lubera (gitara, wokal), Piotr „Quentin” Wojtanowski (gitara basowa, wokal), Krzysztof „Flipper” Krupa (perkusja) oraz Maciej Mąka (gitara).

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o