Blusowy sierpień na Rynku

0
52
4 sierpnia gwiazdą bluesowego wieczoru na tarnowskim Rynku będzie bydgoski zespół Pokój Numer 3, który zdobywa sobie ostatnio coraz większą popularność

Usłyszymy sporo bluesowych gwiazd, dobrze znanych tarnowskiej publiczności, a także kilka arcyciekawych debiutów. Początek już 3 sierpnia.
Z inicjatywy Wojtka Klicha preludium do każdego z koncertów – zarówno czwartkowych, jak i piątkowych – odbywać się będzie o godz. 17 w Galerii „Aniołowo” pod nazwą CoolBlues. Będą to muzyczne spotkania osób niepełnosprawnych z artystami, wyraz ich sympatii i porozumienia z ludźmi obarczonymi różnymi niepełnosprawnościami, a także kontynuacja kampanii społecznej „Małopolskie dni osób niepełnosprawnych”, w którą zaangażował się Wojtek Klich wraz z zespołem oraz Andrzej Krzywy z De Mono.
W każdy czwartek, począwszy od 3 sierpnia, organizatorzy zapraszają o godz. 20 do Piwnic TCK na koncert z cyklu „Sam na sam z bluesem”, zaś nazajutrz w każdy piątek o godz. 19 – na Rynek, gdzie na plenerowej scenie zlokalizowanej przy siedzibie Tarnowskiego Centrum Kultury prezentować się będą wykonawcy. Ciekawostką rynkowych koncertów jest fakt, że otwierać je będą zespoły żeńskie, a zamykać będą panowie. Zapewne później się pomieszają, bowiem w piątkowe wieczory po godz. 22 odbywać się będą spotkania jam session w jednym z tarnowskich klubów. Tak więc co tydzień blues zabrzmi pięciokrotnie na Rynku i w jego okolicy. Wszystkie wydarzenia w ramach projektu są bezpłatne, a finansowo wspiera je od lat Gmina Miasta Tarnowa i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie.
Co zatem usłyszymy w pierwszym bluesowym tygodniu?
3 sierpnia w Galerii „Aniołowo” wystąpią Michał Kielak – harmonijka, śpiew, i Jakub Andrzejewski – gitara. Dadzą też wieczorny koncert w Piwnicach TCK. Grający na harmonijce ustnej Michał Kielak to sześciokrotny zdobywca tytułu Harmonijkarz Roku w corocznej ankiecie Blues Top. W swojej karierze artysta związany był z wieloma formacjami muzycznymi, w tym z Kasą Chorych. W ubiegłym roku wystąpił na jednym z najstarszych festiwali mistrzów harmonijki ustnej „Battle Of Blues Harps” w Los Angeles. Towarzyszący mu Jakub Andrzejewski to młody utalentowany gitarzysta, laureat wielu nagród jako instrumentalista.
Natomiast 4 sierpnia na Rynku zaśpiewają panie z zespołu Kaniewska & Reczyńska, będącego wynikiem spotkania dwóch oryginalnych wokalistek podczas jednego z jam session. Obie Joanny postanowiły połączyć swoje siły w akustycznych interpretacjach standardów bluesa, rocka i country. Instrumentalnie na scenie wesprą je Przemek Kaniewski – gitara, Jakub Jantos – perkusja, Michał Gondek – bas, Mariusz Grzondziel – gitara, Jolanta Gacka – skrzypce. Po paniach zaprezentuje się bydgoski Pokój Numer 3, od dwóch lat działający na polskiej scenie muzycznej. W październiku ukazała się debiutancka płyta grupy „Pusty zamek”, na której gościnnie zagrało wielu znakomitych artystów, m.in. Bartek Szopiński, Sebastian Riedel, John Clifton, Jarek Gajewski. Zespół współtworzą: Jakub Andrzejewski – śpiew, gitara, Michał Kielak – harmonijka ustna, Łukasz Jakubowicz – inst. klawiszowe, Krzysiek Ratke – gitara basowa, Bartek Andrzejewski – perkusja.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o