Cyfrowo, muzycznie, wokalnie…

0
101
Urszula-Dudziak-i-Andrzej-Dudzinski
REKLAMA

Andrzej Dudziński, znany rysownik, grafik i malarz, kolejny raz będzie gościem, a właściwie współgospodarzem festiwalu sztuki ArtFest. Coroczne spotkania Dudzińskiego z wybitnymi osobowościami kultury i sztuki nie są przypadkowe – to zwykle osoby, z którymi artystę łączą więzi przyjaźni. Teraz gościem specjalnym będzie Urszula Dudziak.
Spotkanie łączące fotografię i jazz odbędzie się w Centrum Sztuki Mościce w sobotę 30 listopada o godz. 18.30. Rozpocznie je wernisaż obrazów cyfrowych Andrzeja Dudzińskiego. Wystawa jest drugą częścią, a jednocześnie dopełnieniem ubiegłorocznej prezentacji prac Dudzińskiego pt. „Pod małym napięciem”. To wielkoformatowe obrazy cyfrowe, cykl fotokolaży, których w Tarnowie zobaczymy kilkanaście.
Druga część wieczoru to koncert Urszuli Dudziak, promujący jej najnowszą płytę „Wszystko gra”. Dziś uznana polska wokalistka jazzowa karierę zaczynała od współpracy z kilkoma amatorskimi zespołami jazzowymi z Zielonej Góry, śpiewając w nich standardy jazzowe. Profesjonalny debiut piosenkarki miał miejsce w 1958 roku, gdy została solistką zespołu Krzysztofa Komedy. Kilkanaście lat współpracowała z Michałem Urbaniakiem. Zafascynowała ją muzyka wykorzystująca przetworniki głosu. Sama użyła po raz pierwszy takiego urządzenia przy nagraniu płyty długogrającej w duecie z Adamem Makowiczem. W 1973 wyjechała do Nowego Jorku; koncertowała w Ameryce i Kanadzie, występując z największymi gwiazdami. W Polsce ponownie pojawiła się w 1985 r. Nagrała ponad 50 albumów.
W minionym roku ukazała się jej biograficzna książka „Wyśpiewam wam wszystko”, która szturmem zdobyła serca czytelników, stając się hitem sezonu. Artystka powróciła też do studia i nagrała pierwszy od lat studyjny album „Wszystko gra”. Jazz miesza się tutaj z muzyką z różnych zakątków świata.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments