Cztery dni z kabaretem

0
31
REKLAMA

Tarnowskie Centrum Kultury wspólnie ze Stowarzyszeniem Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA zapraszają na II Tarnowski Festiwal Kabaretowy PAKAdemia. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, kilkudniowe wydarzenie w Tarnowie ma być prawdziwą ucztą dla fanów satyry i dobrego humoru.
I tak w sobotę 9 lutego w kinie Marzenie odbędzie się Noc Kabaretowa z udziałem Kabaretu Szarpanina (w Szczecinie mają swój własny festiwal Szpak; to obecnie najszybciej rozwijający się młody kabaret, a ich skecze charakteryzują się wyśmienitą grą aktorską i błyskotliwym humorem), Michała Kempy (laureat I nagrody 28. Przeglądu Kabaretów PAKA, zwycięzca telewizyjnego programu „Stand up: Zabij mnie śmiechem”), Kabaretu K2 (grupa z Zielonej Góry założona w 2012 roku; już doceniana na kabaretowych festiwalach) oraz Kabaretu Smile (ulubieńcy widzów, zwyciężyli w Wieczorze Premier 28. PAKI). Dzień później w piwnicach TCK zaplanowano wieczór komedii improwizowanej z udziałem Grupy Ad Hoc (proponują zwykle krótkie sceny i gry aktorskie, tworzone na bieżąco, w oparciu o sugestie osób obecnych na widowni).
Ostatnie dwa dni II Tarnowskiego Festiwalu Kabaretowego PAKAdemia to organizowane po raz pierwszy regionalne eliminacje do 29. Przeglądu Kabaretów PAKA w Krakowie, jednej z najważniejszych imprez tego typu w Polsce. Eliminacje w Tarnowskim Centrum Kultury poprowadzą Grzegorz Dolniak z Kabaretu Szarpanina oraz Alan Pakosz z Kabaretu Puk. Na eliminacje organizatorzy zapraszają 11 i 12 lutego.
Szczegółowy program festiwalu oraz informacje o biletach znaleźć można na stronie internetowej Tarnowskiego Centrum Kultury.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o