Czytniki e‑booków do wypożyczenia

0
72
ebooki

Czytelnicy coraz chętniej i częściej sięgają po wydawnictwa elektroniczne. Dzięki wypożyczonemu w tarnowskiej bibliotece czytnikowi będą mieli dostęp do książek oferowanych w różnych bezpłatnych bazach, a takich stron internetowych jest coraz więcej.
Instytucja dysponuje modelami PocketBook Lux 3, które wypożycza za kaucją na okres 30 dni z możliwością prolongaty o kolejny miesiąc, pod warunkiem że sprzęt nie został wcześniej zamówiony przez inną osobę. Klient biblioteki może korzystać z udostępnionych już na urządzeniu e‑booków, jak i wgrywać swoje własne książki elektroniczne, przy czym należy pamiętać, aby usunąć je przed zwrotem sprzętu. Może również sięgać do jednej z wielu bezpłatnych baz e‑booków w Internecie, jak chociażby Wolne Lektury czy polecana przez MBP baza Legimi, zawierająca ponad 16 000 bezpłatnych e‑booków, w tym bestsellery, nagrody literackie, najnowszą prozę polską i obcą.
– Mamy nadzieję, że nowo otwarta wypożyczalnia czytników będzie cieszyć się powodzeniem, a tym samym będzie pogłębiać zamiłowanie do lektury nie tylko wśród młodzieży i studentów – mówią tarnowscy bibliotekarze.
Dodajmy, iż czytniki e‑booków mają wiele zalet – przede wszystkim nie emitują światła, dzięki czemu nie męczą oczu, a wygląd strony elektronicznej książki bardzo przypomina tę tradycyjną, papierową.
Aby wypożyczyć urządzenie, należy je zarezerwować w Dziale Komputeryzacji tarnowskiej książnicy, który mieści się na I piętrze kamienicy przy ul. Krakowskiej 4 – tel. 14 6888021 w. 29.

REKLAMA

 

 

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o