Docenianie ludzi kultury

0
39
kultura nagrody
REKLAMA

Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury są przyznawane od ponad dziesięciu lat, honorują i wyróżniają twórców indywidualnych, zespoły, animatorów kultury i mecenasów kultury, których twórczość i działalność związana jest z Tarnowem. W tym roku wręczona zostanie Nagroda Miasta Tarnowa za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury oraz przyznany tytuł Mecenas Kultury Tarnowa.
Nagroda Miasta Tarnowa za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury przyznawana jest w formie nagrody pieniężnej, statuetki, okolicznościowego dyplomu, a jej laureat wpisywany jest do Księgi Nagród Miasta Tarnowa. Dotychczasowymi laureatami tej nagrody są m.in. ks. Władysław Pachota (w 2002 r.), Barbara Wiatr (2008 r.) oraz restauracja BombayMusic (2010 r.).
Tytuł Mecenasa Kultury Tarnowa jest honorowym wyróżnieniem potwierdzonym specjalną statuetką, okolicznościowym dyplomem, wpisaniem laureata do Księgi Nagród Miasta Tarnowa oraz prawem posługiwania się przez rok tytułem w działaniach reklamowych i promocyjnych. Nagroda przyznawana jest osobom indywidualnym lub firmom, które w różny sposób, także finansowo, wspierają wydarzenia kulturalne w mieście. Laureatami tej nagrody w poprzednich latach byli m.in. Jan Kudelski, Restauracja Pasaż, Firma Hortar, Karpacka Spółka Gazownictwa.
Być może zostanie przyznana jeszcze jedna nagroda – Nadzieja Roku, wręczana uzdolnionym młodym twórcom. Takie wyróżnienie otrzymali już zespół Totentanz oraz Justyna Pawłowska, młoda skrzypaczka.
Kto w tym roku otrzyma wspomniane nagrody? Decyzję podejmie kapituła, wybierać będzie laureatów w oparciu o zgłoszenia, jakie do 16 kwietnia trafią do Wydziału Kultury UMT. – Kandydatów do tych nagród mogą zgłaszać instytucje kultury, stowarzyszenia kulturalne, związki zrzeszające twórców kultury, organizacje prowadzące działalność kulturalną, szkoły wyższe oraz indywidualni mieszkańcy Tarnowa. Specjalny formularz dostępny jest na stronie www.kultura.tarnow.pl. Zgłoszenie powinno zawierać dane kandydata do nagrody oraz informacje dotyczące dotychczasowej działalności kandydata i jego osiągnięć, uzasadniające przyznanie konkretnej nagrody. Bardzo liczymy na zgłoszenia składane przez samych tarnowian, bo to oni uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych tego miasta, to oni dostrzegają wschodzące gwiazdy tarnowskiej kultury – mówi Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa.
Nagrody zostaną wręczone 29 czerwca podczas inauguracji Zdearzeń – święta miasta.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o