Dokumentalnie i warsztatowo w TCK

0
52
Zdjęcie Roku – Szymon Barylski

W bieżącym roku odbyła się 13. edycja konkursu fotografii dokumentalnej BZ WBK Press Foto, którego mecenasem jest Bank Zachodni WBK. Tarnowska ekspozycja „Podejdź bliżej” będzie pokonkursową prezentacją nagrodzonych prac w sześciu kategoriach: „Wydarzenia”, „Życie codzienne”, „Sport”, „Kultura i sztuka”, „Natura” oraz „Portrety”. Będzie można także obejrzeć na niej Zdjęcie Roku, którego autorem jest Szymon Barylski, freelancer. Laureat tej najważniejszej z nagród wykonał serię fotografii w marcu 2016 w obozie uchodźców na granicy grecko‑macedońskiej, do którego przybywa tysiące imigrantów, uciekając przed wojną, śmiercią i głodem. Cały fotoreportaż, z którego pochodzi Zdjęcie Roku, zajął również I miejsce w kategorii „Wydarzenia”.
Wśród wyróżnionych prac są dwie tarnowianina Michała Stańczyka – jedna z nich przedstawia Łukasza Fabiańskiego podczas meczu Polska – Ukraina na Euro 2016, druga to barwna fotografia „z lotu ptaka” wykonana techniką zdalną podczas meczu Polska – Francja.
Na spotkanie z tarnowianinem oraz Karoliną Jonderko, zdobywczynią nagrody za fotoreportaż w kategorii „Życie codzienne”, która poprowadzi w Tarnowie warsztaty, organizatorzy zapraszają do TCK tuż przed oficjalnym wernisażem, tj. o godz. 16.30.
Natomiast towarzyszące imprezie zajęcia „Od pasji do profesjonalizmu” odbędą się w dniach 3 – 4 listopada. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy, bowiem ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia należy kierować na adres biuro@bzwbkpressfoto.pl. Twórca najlepszego zdjęcia zrobionego podczas zajęć otrzyma aparat Instax mini 70 z filmem. Taki sam aparat fotograficzny jest też nagrodą w konkursie dla gości ekspozycji – trafi do rąk autora najciekawszej recenzji wybranej fotografii lub fotoreportażu.
Wystawa, zawierająca w sumie 149 prac, dostępna będzie w Tarnowie dla zwiedzających do 15 listopada.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o