Dukat Tarnowski dla Andrzeja Szpunara

0
157
Andrzej Szpunar |fot. Artur Gawle
REKLAMA

W Amfiteatrze Letnim w Tarnowie wręczono tarnowskie nagrody kulturalne oraz stypendia artystyczne. Podczas uroczystej gali wręczono także Dukat Tarnowski. Otrzymał go Andrzej Szpunar, wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.
W Amfiteatrze Letnim w Tarnowie wręczono Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury, przyznawane m.in. za wspieranie tarnowskiej kultury, za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. W obecności twórców i animatorów kultury wręczono także stypendia artystyczne. Otrzymało je dwanaście osób zajmujących się twórczością artystyczną w kategoriach literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec oraz film.

REKLAMA

Zorganizowana 3 lipca gala była również okazją do uhonorowania Dukatem Tarnowskim Andrzeja Szpunara. Archeolog, muzealnik i działacz społeczny, długoletni pracownik Muzeum Okręgowego w Tarnowie i jego dyrektor przez ostatnich osiem lat, współzałożyciel Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier, z końcem czerwca zakończył kierowanie tarnowskim muzeum i przeszedł na emeryturę. Dukat Tarnowski został mu przyznany za całokształt pracy na rzecz kultury i upowszechniania wiedzy o Tarnowie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o