Dumas na nowo odczytany

0
31
Trzej-muszkieterowie
REKLAMA

Centrum Sztuki Moście zaprasza na spektakl pokazywany w ramach Małopolskich Wieczorów Teatralnych, cyklu prezentacji ciekawych przedstawień w małopolskich ośrodkach kultury. Tym razem publiczność zobaczy spektakl okrzyknięty najśmieszniejszym przedstawieniem roku 2013.
Nowy wspólny projekt warszawskiego Teatru Montownia oraz Teatru Łaźnia Nowa z Krakowa to nowatorska adaptacja „Trzech muszkieterów”, bestsellerowej powieści Aleksandra Dumasa. Spektakl wyreżyserował Giovanny Castellanos, twórca pochodzący z Kolumbii, dobrze już znany krakowskiej publiczności, zapraszając do współpracy aktorów Teatru Montownia oraz Monikę Fronczek. Reżyser kreuje na scenie dziwny, odkształcony świat, będący jednocześnie XVII‑wieczną Francją, jak i przez swoje zawrotne tempo, relatywizm moralny i zagubienie – współczesnym światem wypełnionym aktualnymi dylematami. Obecność rekwizytów i scenografii ograniczono do minimum.
Teatr Montownia to jedna z pierwszych niezależnych grup teatralnych w Polsce, założona w 1996 roku przez trzech absolwentów warszawskiej PWST. Zdaniem krytyków, Teatr Montownia jest jedną z ważniejszych grup działających na polskim rynku teatralnym.
„Trzej muszkieterowie” w wykonaniu aktorów Teatru Montownia z Warszawy we wtorek 3 czerwca o godz. 19.30 na scenie Centrum Sztuki Mościce. Wystąpią Monika Fronczek, Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments