Dziwny portret artysty

0
74
REKLAMA

Jesienią ubiegłego roku ukazała się książka „Wszystko jest lekko dziwne”, przygotowana przez warszawskie wydawnictwo Wielka Litera. To wywiad-rzeka z Jerzym Radziwiłowiczem, aktorem filmowym i teatralnym, słynącym z ról postaci intelektualnych, introwertycznych, zamkniętych w sobie. Dzięki rolom Mateusza Birkuta w „Człowieku z marmuru” i Macieja Tomczyka w „Człowieku z żelaza” Andrzeja Wajdy, przeszedł do legendy polskiej kinematografii.
Aktor zwykle odmawia udzielania wywiadów, ale dał się namówić na długą rozmowę z Łukaszem Maciejewskim, a powstała w efekcie tych rozmów książka „Wszystko jest lekko dziwne” szybko zyskała bardzo pozytywne recenzje, krytycy i czytelnicy są zachwyceni stylem prowadzonego dialogu i wyłaniającym się z niego portretem artysty wrażliwego i świadomego.
Teraz czas na tarnowską promocję wywiadu-rzeki „Wszystko jest lekko dziwne”. Spotkanie z Jerzym Radziwiłowiczem oraz Łukaszem Maciejewskim odbędzie się w sobotę 12 stycznia o godz. 19 w Centrum Sztuki Mościce. Poprowadzi je Maciej Gil. Po spotkaniu autorskim zaplanowano pokaz dwóch odcinków drugiego sezonu serialu „Bez tajemnic”, w którym Jerzy Radziwiłowicz gra uznanego psychoterapeutę, który regularnie odbywa spotkania z pięciorgiem swoich pacjentów. Widzowie poznają w ten sposób m.in. rozterki i wybory współczesnych Polaków.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o