Ekspresyjnie w Galerii Hortar

0
37
REKLAMA

Galeria Hortar w Tarnowie zaprasza do oglądania kolejnej wystawy malarstwa współczesnego. Dobrym zwyczajem tej galerii jest prezentacja prac artystów o ugruntowanej już pozycji, o sporym dorobku artystycznym.
Pod koniec maja otwarto tu wystawę prac Bogdana Korczowskiego, urodzonego w 1954 roku w Krakowie, absolwenta krakowskiej ASP i paryskiej Beaux‑Arts; obecnie mieszkającego w Paryżu. Za swoją działalność artystyczną został wyróżniony w 1986 roku nagrodą Rady Regionu Ile‑de‑France w Paryżu. Dwa lata później otrzymał stypendium Fundacji Pollock – Krasner w Nowym Jorku, gdzie regularnie przebywał i wystawiał w latach 1986‑95. W 1998 roku Instytut Polski w Paryżu zorganizował retrospektywną wystawę artysty. Korczowski prezentował swoje prace na blisko stu indywidualnych wystawach m.in. w Polsce, Francji, Szwajcarii, we Włoszech.
Od początku swojej artystycznej drogi Korczowski pozostaje wierny malarstwu olejnemu. Jego prace tworzą nakładane gwałtownymi, spontanicznymi pociągnięciami różnokolorowe farby. Niektóre z jego prac, dzięki ciekawym zestawieniom barw i wywołanemu wrażeniu przestrzenności, stwarzają poczucie bezpośredniego kontaktu z naturą.
W ubiegłym roku muzeum pod Paryżem wystawiło nową serię jego prac pt. „Orbium Coelestium”. Prace z tej serii można oglądać przez kilka najbliższych tygodni w Tarnowie w Galerii Hortar.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o