Ferie kulturalne

0
59
Jedną z feryjnych ofert TCK są warsztaty w Autorskiej Pracowni Plastycznej prowadzonej przez Elżbietę i Witolda Pazerów. Tegoroczne zajęcia odbywają się pod hasłem „Historie z życia człowieka – dzisiejsze, dawne, dawniejsze i pradawne”

Plastycznie w TCK
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza podczas ferii na warsztaty do Autorskiej Pracowni Plastycznej prowadzonej przez artystów Elżbietę i Witolda Pazerów. Zajęcia pod tytułem „Historie z życia człowieka – dzisiejsze, dawne, dawniejsze i pradawne” to gwarancja dobrej zabawy i możliwość na spędzenie czasu w kreatywny sposób. W programie tworzenie prac plastycznych inspirowanych sztuką pradziejową, starożytnego Egiptu i Rzymu oraz współczesnymi krótkimi formami literackimi z czasopism dla dzieci i młodzieży z lat 50‑tych ubiegłego wieku i współczesnych kontynuacji tych czasopism, ilustrujących obecną rzeczywistość. Zajęcia pomogą w nabyciu bądź rozwinięciu umiejętności analitycznego i syntetycznego spojrzenia na sztukę na przestrzeni dziejów, pokażą identyczność odczuwania emocji w przeszłości i współcześnie oraz ciągłość działań i poszukiwań człowieka – twórcy. Odbędą się w dwóch grupach w terminie od 1 do 3 lutego (gr. I) oraz od 7 do 8 lutego (gr. II).

REKLAMA

Naukowo w CSM
Z kolei Centrum Sztuki Mościce proponuje dzieciom w wieku 7 – 12 lat tygodniowe warsztaty pod hasłem „Kulturalne fanaberie w ferie” w dniach od 6 do 10 lutego. Organizatorzy przygotowali dla małych uczestników zajęcia plastyczne i tematyczne. Przewidziano tworzenie komiksu, ilustracji i karykatur oraz pokazy eksperymentów naukowych, podczas których dzieci odkryją prawa fizyki, chemii i poznają tajemnice otaczającego świata. Odbędą także podróże do różnych zakątków globu, by dowiedzieć się, jak żyją i czym się zajmują ich mieszkańcy. Na najmłodszych czekać będą również filmowe niespodzianki.

W teatrze nie tylko teatralnie
W Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie co roku w czasie ferii największym zainteresowaniem cieszą się warsztaty aktorskie, kończące się przedstawieniem, w którym prezentują się uczestnicy. Nie zabraknie ich również w tym roku. Dla dzieci w wieku 8 – 13 lat zajęcia od 30 stycznia do 2 lutego poprowadzą aktorzy Monika Wenta i Mariusz Szaforz, a Piotr Niedojadło zadba o część muzyczną. Po czterech dniach zabawy na Małej Scenie teatru odbędzie się pokaz finałowy oparty na motywach ze znanych bajek.
W drugim tygodniu zimowych wakacji (6 – 7 lutego) organizatorzy zapraszają do teatru młodzież powyżej 14. roku życia, zainteresowaną aktorstwem oraz praktycznymi umiejętnościami, jakie ta profesja może rozwinąć. Aleksander Fiałek, aktor tarnowskiego teatru i improwizator w grupie Impro KRK, poprowadzi warsztaty odnajdywania się na scenie, czerpania z niczego, czyli z głowy, oraz budowania pewności siebie bez względu na okoliczności.
Dla najmłodszych natomiast w dniach 8 – 10 lutego przygotowano zajęcia plastyczne. Pod okiem teatralnych plastyków – Krystyny Szaforz oraz Doroty Sroki, maluchy w wieku 6 – 8 lat wykonają karnawałowe maski. W pierwszym dniu dodatkowo obejrzą też spektakl „Mały Książę”.

Z przewodnikiem w muzeum
Wśród instytucji kulturalnych, które mają specjalną ofertę dla chcących swój wolny od nauki czas spędzić rodzinnie i aktywnie, znalazło się także Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Muzealnicy zapraszają dzieci wraz z rodzicami do swych oddziałów na terenie miasta – do Ratusza, siedziby przy Rynku 3 oraz Muzeum Etnograficznego na ul. Krakowskiej 10. Przez cały okres ferii, poza weekendami, o godz. 10.00 i 12.00 będzie czekał na wszystkich chętnych muzealny przewodnik, który bezpłatnie zaznajomi przybyłych z ekspozycją. Dzieci, kupując książeczkę Małego Muzealnika za 5 zł, będą mogły ponadto poznać historię najciekawszych eksponatów poprzez kolorowanki, łamigłówki i zagadki, a po zdobyciu trzech pieczątek z trzech oddziałów otrzymają legitymację, która uprawniać będzie Małego Muzealnika wraz z opiekunem do darmowego wejścia na Turniej Rycerski w Dębnie.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o