Finał TNF z muzyką i nagrodami

0
85
Grand Prix 31. TNF otrzymał obraz „Jestem mordercą”, a statuetkę „Maszkarona” i 20 tys. zł reżyserowi i scenarzyście filmu Macieja Pieprzycy (z lewej) wręczyli Feliks Falk i prezydent Roman Ciepiela
REKLAMA

Podczas 31.TNF w jednym z najstarszych kin w Polsce poddano ocenie gremiów jurorskich oraz publiczności 12 obrazów fabularnych, a także cztery zestawy bajek, spośród których najlepszą wytypowało jury dziecięce. Konkurs był emocjonujący, bowiem wszystkie prezentacje filmowe stały na wysokim poziomie i jurorzy niewątpliwie mieli niełatwe zadanie. Wyboru jednak trzeba było dokonać.
„Maszko” wraz z 5 tys. zł, za sprawą najmłodszego zespołu oceniającego, złożonego z tarnowskich przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych, powędrował jak w roku ubiegłym do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku‑Białej. Z zaprezentowanych animacji dzieciom znów najbardziej przypadła do gustu bajka z serii „Kuba i Śruba”, tym razem zatytułowana „Fasolowa zupa”. Nagrodę z ich rąk odebrał reżyser Marek Burda.
Z kolei jury młodzieżowe po obejrzeniu filmów konkursowych statuetkę „Kamerzysty” i 5 tys. zł postanowiło przyznać Agnieszce Holland za „Pokot”.
Natomiast jury profesjonalne miało do dyspozycji dwie nagrody – Nagrodę Specjalną w wysokości 5 tys. zł ufundowaną przez Telewizję Kino Polska oraz tę najważniejszą, czyli Grand Prix festiwalu. Pierwszą z nich wspomniane gremium w składzie: Feliks Falk – przewodniczący, Maria Magdalena Gierat, Krystyna Latała, Marian Dziędziel, Paweł Felis, Zbigniew Wichłacz, przyznało Grzegorzowi Zaricznemu, twórcy filmu „Fale”, za zachwycający psychologiczną i emocjonalną prawdą debiut, który udowadnia reżyserski talent oraz zdolność patrzenia na świat i ludzi w sposób niepowierzchowny i fascynujący dla widza. Zwycięzcą zaś 31. TNF został obraz Macieja Pieprzycy „Jestem mordercą” za imponująco konsekwentny artystycznie, zanurzony w świecie lat 70., a jednocześnie uniwersalny i bardzo dziś aktualny portret człowieka zarażonego złem. Statuetkę „Maszkarona” i 20 tys. zł reżyserowi i scenarzyście filmu wręczyli Feliks Falk i prezydent Roman Ciepiela.
Widzowie najwyżej ocenili polską produkcję zatytułowaną „Ostatnia rodzina”.
Przypomnijmy jeszcze, iż na rozpoczęcie TNF nagrodę za całokształt i wkład w polską kinematografię odebrał Janusz Gajos.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o