Gaba Kulka zaśpiewa w „Marzeniu”

0
127
gaba-klulka
REKLAMA

Gaba Kulka to pianistka, wokalistka i autorka tekstów, która ma w swoim dorobku już trzy autorskie płyty – „Out”, pokryty złotem „Hat, Rabbit” oraz wydane w 2013 roku „Wersje”. Jej muzyczna twórczość, wysoko oceniana przez krytyków i recenzentów, została nagrodzona m.in. Fryderykiem (wokalistka 2009), „Mateuszem” Programu III Polskiego Radia, główną nagrodą Transvocale we Frankfurcie oraz nominacją do Paszportu Polityki. Styl, który reprezentuje, niełatwo zaszufladkować, to połączenie jazzu, rocka, poezji śpiewanej oraz brzmień musicalowych i teatralnych. Sama wokalistka nazywa swą muzykę progresywnym popem, zaś porównywana bywa najczęściej do Kate Bush i Tori Amos.
Często i chętnie współpracuje z innymi artystami. Owocami tych działań są np. retropopowy „Sleepwalk” duetu Kucz/Kulka, album piosenek Wojciecha Młynarskiego (projekt Młynarski Plays Młynarski), mroczny „The Saintbox” z pogranicza jazzu i folku, współtworzony z Olem Walickim, płyta coverów Iron Maiden – „Baaba Kulka”, a także „Piastelsi” – zestaw perełek polskiego big‑beatu, nagrany również z zespołem Baaba. Jej piosenki śpiewają Hey, Smolik i Reni Jusis.
W Tarnowie Gaba Kulka promować będzie swój najnowszy album – odważny, niespokojny, głęboko osobisty „The Escapist”, który muzycznie czerpie z klasyki lat 70., nie tracąc z oczu współczesności. Na scenie kina „Marzenie” towarzyszyć jej będą: perkusista Robert Rasz, Wojtek Traczyk grający na basie i kontrabasie oraz klarnecista Wacław Zimpel.
Bilety na koncert w cenie 30 zł dostępne będą od 2 listopada w kasie kina oraz on‑line (www.tck.pl).

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments