„Galaktikos” premierowo

0
33
Kabaret-Moralnego-Niepokoju
REKLAMA

Kabaret Moralnego Niepokoju to jeden z najciekawszych i najsłynniejszych polskich kabaretów, założony w 1996 roku przez studentów polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Stworzenie studenckiego samorządu, uatrakcyjnianie Dni Polonistyki, czy też wydawanie literackiej gazetki to dla grupy studentów było wciąż za mało. Gdy do podstawowego składu dołączyli muzycy, grupa postanowiła spróbować swoich sił w konkursie. Szybko pokonali drogę od eliminacji aż do finału PAKI w Krakowie. Tam zdobyli Grand Prix, a także nagrodę środowiska kabaretowego.
Kabaret Moralnego Niepokoju zdobył dużą popularność m.in. dzięki emitowanemu w latach 2003‑2006 w telewizji autorskie programowi satyrycznemu pt. „Tygodnik Moralnego Niepokoju”. Kabaret skupia się głównie na sprawach społecznych, absurdach życia codziennego, nie stroni od polityki.
W ubiegłym roku kabaret przygotował nowy program pt. „Galaktikos”, z udziałem orkiestry. Wspólnie z twórcami kabaretu przeniesiemy się m.in. do studia radiowego, gdzie słuchowisko literackie zilustruje dźwiękami nie do końca trzeźwy realizator; zrozumiemy, dlaczego Polska jest potentatem w sportach zimowych, zobaczymy też, jak nasi rodacy próbują kupić w Londynie kebab z jagnięciny bez słowa po angielsku.
Kabaret Moralnego Niepokoju występuje obecnie w składzie: Robert Górski, Przemek Borkowski, Mikołaj Cieślak, Rafał Zbieć i Agata Załęcka, która zastąpiła Katarzynę Pakosińską. Skeczy z nowego programu pt. „Galaktikos” będzie można posłuchać w czwartek 26 kwietnia o godz. 20 w Centrum Sztuki Mościce.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o