Gdzie ten tenor?

0
92
Broadway’owski hit w Centrum Sztuki Mościce

Gdy do Cleveland ma przyjechać światowej sławy tenor, emocje melomanów sięgają zenitu. Wszyscy z drżeniem serca wyczekują wybitnego artysty. Jednak tuż przed uroczystą galą „Otella” wszystko zaczyna się komplikować. Powodem tego są… humory głównej gwiazdy wieczoru. Co się stanie, jeśli maestro zupełnie straci formę? Czy bez mistrza uda się uratować przedstawienie? Czy znajdzie się godny zastępca, który wcieli się w tytułową rolę i zachwyci publiczność niebiańskim głosem? „Dajcie mi tenora! ” to mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. To także opowieść o narodzinach nowej gwiazdy.
Bestsellerową komedię o oryginalnym tytule „Lend Me a Tenor! ” napisał uznany autor broadway’owskich hitów – Ken Ludwig. Nowojorska realizacja spektaklu nie schodziła z afisza przez 14 miesięcy, a tekst o kłopotliwym tenorze z sukcesem przeniosło na scenę już ponad 200 teatrów na całym świecie. Sztukę przetłumaczono na szesnaście języków i wystawiono w dwudziestu pięciu krajach.
W Teatrze Capitol jej inscenizacji dokonał Marcin Sławiński, a w przedstawieniu, w którym nie zabraknie zabawnych pomyłek, nagłych zwrotów akcji i uwielbianych przez widzów przebieranek, zobaczymy Olafa Lubaszenkę, Elżbietę Romanowską, Artura Chamskiego, Andżelikę Piechowiak, Halinę Bednarz, Andrzeja Blumenfelda, Martę Marzęcką i Łukasza Gosławskiego. Widowisko rozpocznie się o godz. 18.30.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o