Gitara Scotta Hendersona

0
91
Scott-Henderson
REKLAMA

Scott Henderson, urodzony w 1954 roku, dorastał w erze blues – rocka. Jako gitarzysta swoją przygodę muzyczną rozpoczynał w klubach Florydy, na początku grał covery zespołów Led Zeppelin czy Deep Purple. Wielki wpływ na jego grę mieli wtedy Jimmy Hendrix, Jeff Beck i Ritchie Blackmore. Hendersona wyraźnie ciągnęło do jazzu, który później stanie się dla niego jednym ze sposobów na życie.
Scott Henderson ukończył edukację na Uniwersytecie Atlantyckim we Florydzie i przybył do Los Angeles, gdzie grał m.in. z zespołem Chick Corea Elektric Band. W 1984 roku, wspólnie z basistą G. Willsem, założył zespół Tribal Tech. Kolejne lata to dla Hendersona pasmo sukcesów. W 1991 roku został uznany przez czasopismo „Guitar World” najlepszym gitarzystą jazzowym roku.. W1994 r. płyta „Dog Party” zostaje uznana przez tę samą gazetę za najlepszy album roku. Sukcesem okazał się również album „Tore Down House”, wydany dwa lata później. W 2000 roku Tribal Tech nagrał krążek „Rocket Science”.
Scott Henderson Gang wystąpi w Tarnowie w składzie Scott Henderson (gitara), Felton Crews (bas) i Krzysztof Zawadzki (perkusja). Muzycy zagrają w Tarnowskim Centrum Kultury w piątek 17 maja o godz. 19.30.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o