Godność starego człowieka

0
336

Czy problemy z pamięcią to jedyny kłopot starszego pana? Jak na zachowanie mężczyzny zareaguje jego najbliższa rodzina? I czy ktoś nie będzie chciał wykorzystać nieszczęścia? Odpowiedzi na te pytania przysienie spektakl pt. „Ojciec” w reżyserii Iwony Kempy, który 19 stycznia będzie można zobaczyć w Centrum Sztuki Mościce. W głównej roli wystąpi Marian Opania.

REKLAMA

Spektakl pt. „Ojciec” w reżyserii Iwony Kempy, znanej m.in. ze znakomitych realizacji sztuk i scenariuszy Ingmara Bergmana, będzie można zobaczyć w Tarnowie w wykonaniu aktorów związanych z warszawskim Teatrem Ateneum.
„Ojciec” to przejmujący dramat napisany przez Floriana Zellera, bodaj najczęściej wystawianego dziś na świecie współczesnego dramatopisarza francuskiego. André – tytułowy ojciec, wydaje się być ciągle w niezłej formie. Jednak niepokój najbliższych budzą coraz częściej pojawiające się u niego kłopoty z pamięcią. Anna stara się zapewnić ojcu możliwie najlepszą opiekę, licząc, że to spowolni postęp choroby. Ale to nie utrata pamięci zdaje się być największym problemem starszego pana. Prawdziwym dramatem jest postępujące komplikowanie się więzi rodzinnych, brak wzajemnego zrozumienia. Kto w tych okolicznościach zachowa się uczciwie, a kto będzie chciał wykorzystać nieszczęście do własnych celów? I czyj świat jest prawdziwszy – chorego ojca czy pozornie zdrowej rodziny?
W przedstawieniu wystąpią m.in. Marian Opania (w tytułowej roli) oraz Magdalena Schejbal i Przemysław Bluszcz. Spektakl pt. „Ojciec” Teatru Ateneum, będzie można zobaczyć 19 stycznia o godz. 19 w Centrum Sztuki Mościce.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o