Grają swoje i… już

0
69
REKLAMA

„Grajmy swoje” to cotygodniowa audycja, której ideą jest promowanie rodzimej muzyki rozrywkowej. W każdy czwartek na antenie RDN Małopolska prezentowane są nowe na polskim rynku fonograficznym nagrania, w tym także wykonawców rozpoczynających dopiero karierę muzyczną. Słuchacze, głosując telefonicznie i sms‑owo, wybierają najlepszy muzyczny numer miesiąca, a w styczniu – najpopularniejszy utwór poprzedniego roku. Swoje opinie wyrażają też znani dziennikarze muzyczni – Maria Szabłowska, Krzysztof Szewczyk, Marek Niedźwiecki, Roman Rogowiecki, Dariusz Ciszewski, a w plebiscycie udział biorą zaprzyjaźnione z RDN stacje radiowe, takie jak Radio Via, Radio i, Radio eM, Radio IKS z Vancouver i radio Doxa z Opola. Audycję współprowadzą i nad plebiscytem czuwają Monika Faron‑Miśtak i Jerzy Olszówka.
– „Grajmy swoje” to muzyka dla każdego. Co miesiąc piętnaście polskich propozycji i myślę, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie, bo znajduje się tutaj i bardzo ostra muzyka rockowa, ale także i poezja śpiewana się zdarza, więc przekrój jest bardzo duży – podkreśla Jerzy Olszówka. – Fantastyczne jest też to, że promujemy wykonawców lokalnych, z naszego regionu i dzięki temu plebiscytowi mogą zaistnieć w całej Polsce – dodaje.
Na jubileuszowym koncercie w Tarnowskim Teatrze panowała bardzo gorąca atmosfera, a gwiazdą wieczoru była piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, Katarzyna Stasiak, czyli Stashka, która pierwsze kroki na muzycznej niwie stawiała właśnie w RDN.
– To młoda artystka pełna radości i entuzjazmu. Radio RDN było jedną z pierwszych rozgłośni, która na swojej antenie wyemitowała pierwszą piosenkę Stashki „Zegar”. Piosenka ta znalazła się w plebiscycie „Grajmy swoje” i cieszyła się dużym powodzeniem, a później przygoda ze Stashką trwała i mam nadzieję, że radio również przyczyniło się do tego, że coraz bardziej podoba się polskiej publiczności – mówi ks. Jacek Miszczak, dyrektor RDN Małopolska. Piosenkarka została niezwykle ciepło przyjęta przez miłośników audycji i wiernych słuchaczy, którzy na koncercie szczelnie wypełnili widownię teatru. Na scenie wystąpił również Rafał Huszno, wokalista zespołu Totentanz, a zarazem redakcyjny kolega jubilatów, prowadzący program „Leci z górki”. Zaprezentował wyjątkową aranżację utworu „Lepsze jutro”.
– Wieczór był bardzo udany, jesteśmy zachwyceni szczególnie tą pozytywną energią, która biła ze sceny – komentowali widzowie. A radiowcy zapewniają, że nie myślą usiąść na laurach i będą nadal „grać swoje” w każdy czwartek.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments