Historie wymyślone

0
160
Matylda Baczyńska |fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Dziś, 30 kwietnia, w przestrzeni Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, otwarta zostanie wystawa obrazów autorstwa Matyldy Baczyńskiej. Wernisaż transmitowany będzie online.
Matylda Baczyńska jest absolwentką PWST w Krakowie, gościnnie można ją było zobaczyć w spektaklach w krakowskich teatrach Słowackiego i Ludowym. Do zespołu Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie dołączyła w 2011 roku, debiutując w „Tajemniczym ogrodzie”. Matylda Baczyńska w krótkim czasie stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy tarnowskiego teatru, aktorką docenianą i nagradzaną.

REKLAMA

Matylda Baczyńska obdarzona jest talentem wokalnym, gra na basie, prowadzi warsztaty teatralne oraz taneczne dla dzieci i dorosłych. I nadal chce zaskakiwać tarnowską publiczność. Teraz w przestrzeni Teatr im. L. Solskiego, Matylda Baczyńska pokaże obrazy swojego autorstwa. Jak sama tłumaczy, zawsze czuła potrzebę malowania, a gdy malowanie na koszulkach czy ścianach przestało wystarczać, stanęła przed sztalugami.
Wtedy też zaczęłam się uczyć czym jest perspektywa, światłocień, koło barw i inne takie cuda. Zaczęłam też ćwiczyć rękę i oko. Dalej to robię. Dalej się uczę i nie zamierzam przestać. Co jest na moich obrazach? Historie, które kiedyś wymyśliłam, których nie zapomniałam i które mi leżą na sercu, czasem sny, które mnie uwierają w rzeczywistość, a czasem strachy, które duszą mi duszę. Mam ogromną nadzieję, że w którymś z obrazów zobaczą państwo coś, co państwa zaciekawi lub poruszy – mówi Matylda Baczyńska.
Teatr zaprasza 30 kwietnia o godz. 17 na transmisję online wernisażu. Wydarzenie będzie można obserwować na kanale tarnowskiego teatru na platformie YouTube.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o