Hiszpańska klasyka w Sali Lustrzanej

0
111
Antonio Soria
REKLAMA

Antonio Soria to koncertujący pianista, wszechstronny profesor: fortepianu, muzyki kameralnej, organów i teorii muzyki. Wykształcenie zdobywał w Conservatorio Superior de Música del Liceo w Barcelonie i Conservatoire National de Region de Bordeaux (Francja) pod kierunkiem Ramón Coll i Francis Chapelet. Jako solista występował w większości krajów europejskich, w tym również w Polsce, a także w Turcji, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Grał z towarzyszeniem najlepszych orkiestr symfonicznych i kameralnych. W 1994 r. został laureatem prestiżowego konkursu Papier de Música de Capellades, a w rok później zasłużył się dla kultury hiszpańskiej nagraniem „Dzieł wszystkich” Joaquína Turiny, zwieńczone powstaniem 16 płyt CD z tą muzyką.
Prowadzi klasę fortepianu w Conservatorio „Oscar Espla” w Alicante, jest profesorem Katedry Fortepianu w Conservatorio Superior de Música „Salvador Segui” w Castellón oraz profesorem gościnnym różnych międzynarodowych kursów interpretacji muzycznej. Zasiada w jurorskich gremiach konkursów hiszpańskich i międzynarodowych.
W Tarnowie Antonio Soria zaprezentuje głównie muzykę hiszpańską – w jego wykonaniu usłyszymy m.in. utwory M. Blasco de Nebry, E. Granadosa, F. Mompou, R. Vinesa, M. Ravela, M. de Falli, J. Turiny.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o