Intrygujący debiut

0
38
dawid-podsiadlo
REKLAMA

Dawid Podsiadło to zaledwie 20‑letni wokalista pochodzący z Dąbrowy Górniczej, absolwent liceum ogólnokształcącego i szkoły muzycznej I stopnia w klasie puzonu. Karierę muzyczną rozpoczął dzięki telewizyjnemu programowi „X Factor” – wygrał jego drugą edycję zorganizowaną w 2012 roku. W finale programu szukającego muzycznych talentów wykonał m.in. utwór z repertuaru grupy U2.
W maju tego roku ukazał się debiutancki album wokalisty zatytułowany „Comfort and Happiness” i już trzy dni po premierze wyprzedano w sklepach jego pierwszy nakład. Album szybko wszedł na listy bestsellerów, w niezwykle krótkim czasie osiągnął status platynowej płyty i zadebiutował na pierwszym miejscu ogólnopolskiej listy sprzedaży OLiS (Oficjalna Lista Sprzedaży ZPAV). Na debiutanckiej płycie Dawid Podsiadło nie tylko daje popis swoich możliwości wokalnych, ale także dowodzi, jak znakomicie radzi sobie w roli kompozytora i tekściarza. Album powstał przy współpracy znakomitych muzyków – współkompozytorem piosenek i producentem muzycznym płyty jest Bogdan Kondracki, a pod tekstami dwóch piosenek podpisała się Karolina Kozak. Singiel „Trójkąty i kwadraty” zanotował blisko 2,5 mln odsłon w serwisie YouTube.
Dawid Podsiadło otrzymał dwie nominacje do nagrody Eska Music Awards w kategoriach najlepszy artysta oraz najlepszy artysta w sieci. Jego koncert na Heineken Opener Festival 2013 przeszedł do historii jako jeden z najlepszych występów otwierających festiwal. Z powodzeniem wystąpił również na Coke Live Music Festival.
Dawid Podsiadło wystąpi w Tarnowie w niedzielę 29 września. Koncert odbędzie się w kinie Marzenie o godz. 20.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments