Jak powstaje film?

0
84
warsztaty-filmowe
REKLAMA

Gimnazjum w Woli Rzędzińskiej w gminie Tarnów znane jest z edukacji filmowej uczniów – nowatorskiego projektu realizowanego w ramach Pracowni „Filmoteki Szkolnej”. Jesienią ubiegłego roku pomysł ten uhonorowano tytułem i statuetką „Małopolskiej Szkoły z Pasją”.
Gimnazjaliści często uczestniczą w zajęciach przybliżających świat filmu. Teraz w Woli Rzędzińskiej gościli Jolanta Buratowska‑Palka i Jakub Palka, którzy na co dzień zajmują się realizacją projektów audiowizualnych dla ośrodków telewizyjnych, a dla gimnazjalistów poprowadzili warsztaty filmowe. Zajęcia miały zainspirować młodych ludzi do poszukiwania własnych sposobów twórczej kreacji filmowych obrazów. Program warsztatów łączył elementy teorii i praktyki, był też czas na doskonalenie umiejętności kręcenia ujęć w różnych planach filmowych. Później przed uczestnikami zajęć postawiono konkretne zadanie – opracowanie konspektu, a później scenariusza i na jego podstawie nakręcenie oraz zmontowanie filmu.
Gimnazjaliści stworzyli ekipę filmową, przygotowali harmonogram zdjęć, wybrali plener, podzielili role i zadania, i rozpoczęli zdjęcia do etiudy filmowej „Zrzuć maskę”. W filmowej postprodukcji, ostatnim module warsztatowych zajęć, gimnazjalistom pomagała Anna Garncarczyk, studentka PWSTiF w Łodzi.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments