Jazz nad Białą

0
80
kultura festiwal
REKLAMA

W tym roku organizatorzy proponują miłośnikom jazzu cztery interesujące koncerty. 8 listopada o godz. 19.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach usłyszymy świetny duet Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego z towarzyszeniem Big Contest Bandu oraz amerykańsko‑polsko‑francuski projekt Weston/Majchrzak/Gembalski „Magic Hands”.
Następnie 12 listopada o godz. 19.00 w Centrum Wsi Polskiej w Wierzchosławicach zagra zespół AfroFree, który zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty, po czym wystąpi Joachim Mencel z inspirowanym polskim folklorem programem „El Greco”, a towarzyszyć mu będzie charyzmatyczny Jorgos Skolias.
14 listopada o godz. 19.00 w tarnowskim kinie „Marzenie” usłyszymy natomiast Marka Napiórkowskiego, uważanego za najlepszego polskiego gitarzystę, z jego najnowszym projektem UP!, który wybrzmi w pełni także dzięki teamowi Miśkiewicz/Pierończyk/Herdzin/Święs/Dobrowolski. W tym samym dniu swój autorski projekt elektryczny, cieszący się dużym powodzeniem na koncertach, zaprezentuje też Piotr Pociask.
W końcu 15 listopada o godz. 20.00 w Centrum Sztuki Mościce wystąpi gwiazda tegorocznego festiwalu – John Scofield, gitarzysta, kompozytor tworzący najwspanialsze płyty współczesnej muzyki jazzowej. Artysta zagra ze znakomitą grupą jazzu elektrycznego Medeski, Martin & Wood. Koncert gwiazdy poprzedzi występ ubiegłorocznych laureatów Grand Prix towarzyszącego festiwalowi konkursu, czyli zespołu Pałka/Mika Quartet, który wydaje właśnie swój debiutancki album.
Misją festiwalu Grupa Azoty Jazz Contest jest nie tylko propagowanie muzyki jazzowej w wykonaniu najwybitniejszych polskich i światowych artystów, ale również promocja i edukacja młodych, często jeszcze nastoletnich muzyków. Toteż i w tym roku przy okazji imprezy odbędzie się konkurs organizowany w dwóch grupach wiekowych – dla uczniów szkół średnich oraz open, w kategorii zespołowej i solowej. Dzięki tej rywalizacji początkujący jazzmani będą mieli możliwość skonfrontowania swych umiejętności z dorobkiem i warsztatem dojrzałych muzyków.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments