Jazzpospolita promuje nową płytę

0
86
Jazzpospolita nowa-plyta
REKLAMA

Historia zespołu Jazzpospolita zaczęła się w 2008 roku, kiedy to Wojtek Oleksiak i Stefan Nowakowski postanowili założyć zespół. Początkiem 2009 roku dołączyli do nich Michał Załęski i Michał Przerwa‑Tetmajer, i w tym składzie grupa wydała swoją pierwszą płytę z kilkoma utworami. Krążek otrzymał świetne recenzje, tak samo ciepło przyjęła go publiczność. Zespół zagrał pierwsze koncerty, szybko zyskując miano jednego z ciekawszych młodych zespołów. W 2010 r. grupa wydała debiutancki album „Almost Splendid”, który szybko okazał się jednym z najlepiej przyjętych polskich debiutów ostatnich lat. Drugi album pt. „Impulse” pokazał inne oblicze Jazzpospolitej – muzycy chcieli oddać na płycie atmosferę koncertów; z kolei dwa lata temu grupa wydała trzeci album pt. „RePolished Jazz”.
W październiku br. ukaże się czwarty album zespołu zatytułowany „Jazzpo!”. Płyta zawiera zupełnie nowy materiał, który usłyszymy przedpremierowo w Tarnowie. Płytę promuje utwór „Motor, motor, motor! ”.
Zespół Jazzpospolita wystąpi 10 października w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury, początek koncertu o godz. 19.30. Zespół Jazzpospolita zagra w składzie: Michał Przerwa–Tetmajer (gitara elektryczna), Michał Załęski (instrumenty klawiszowe), Stefan Nowakowski (gitara basowa) i Wojtek Oleksiak (perkusja).

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments