Jesień z polskim kinem

0
31
kinomilenium
REKLAMA

Jeszcze przez kilka sierpniowych dni kino Millennium wyświetla film „Drużyna” w reżyserii Michała Bielawskiego. To dokument o reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn – o indywidualistach, którzy muszą być drużyną.
Wrzesień to kolejne polskie filmy. W repertuarze pojawi się „Miasto 44” Jana Komasy, czyli opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w czasie okupacji.
W zupełnie inny świat zabiorą widzów Aleksandra Gowin i Ireneusz Grzyb, twórcy filmu „Małe stłuczki”. To film o przypadkowym spotkaniu ludzi, którzy z różnych powodów nie lubią wyznaczonych szlaków – chcą szczęścia na własnych, a nie dyktowanych przez innych warunkach. „Małe stłuczki” prezentowane będą w ramach seansów specjalnych w cyklu Millennium Studio.
Październik to mocne kino i dwie polskie propozycje. Patryk Vega powraca z filmem „Służby specjalne”, z historią odsłaniającą kulisy życia i pracy oficerów tajnych służb. Gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik, kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie, oraz były pułkownik SB. Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet, będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości.
Z kolei Łukasz Palkowski przygotował film biograficzny, poświęcony wyjątkowej postaci i dokonaniom prof. Zbigniewa Religi. „Bogowie” to opowieść o początkach kariery słynnego kardiochirurga, który w roku 1985 przeprowadził pierwszy udany zabieg przeszczepienia serca w Polsce. Prof. Religę zagrał Tomasz Kot.
Jerzy Stuhr ponownie stanął po obu stronach kamery, a efekty takich poczynań zobaczymy w listopadzie. Wtedy to na ekrany kin wejdzie film „Obywatel”. Obywatel Jan Bratek gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Ma wielkie szczęście, a może raczej pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce, doprowadzając do zabawnych wpadek. W filmie zobaczymy Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Janusza Gajosa i Dorotę Stalińską.
Familijny film drogi i bajkowa opowieść o spotkaniu dwóch spragnionych miłości osób – kobiety i dziecka, to najnowszy obraz w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. W filmie „Serce, serduszko i wyprawa na koniec świata” zobaczymy m.in. Marcina Dorocińskiego, Maję Komorowską i Borysa Szyca.
Ostatnie tygodnie 2014 roku to premiera filmu Borysa Lankosza „Ziarno prawdy”, będącego adaptacją prozy Zbigniewa Miłoszewskiego. Prokurator Teodor Szacki nie pracuje już w Warszawie, przeniósł się do Sandomierza. W obcej i nieprzyjaznej rzeczywistości rozgoryczony Szacki prowadzi śledztwo w sprawie dziwacznego morderstwa, którego ofiarą pada sandomierska działaczka społeczna. W rolach głównych Robert Więckiewicz i Jerzy Trela.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments