Jopek na prolog

0
124
anna-maria-jopek-artfest
REKLAMA

Anna Maria Jopek to nietuzinkowa osobowość na polskim rynku muzycznym, piosenkarka, pianistka, kompozytorka, ale także autorka tekstów i producentka nagrań. Dziewięć jej płyt pokryło się złotem, a siedem – platyną. Nagrywała i koncertowała na całym świecie, występując na najbardziej prestiżowych scenach, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Blue Note Tokyo, Santori Hall czy opery w Tokio i Tel Awiwie, a towarzyszyli jej najwybitniejsi muzycy naszych czasów, m.in. Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bone, Oscar Castro‑Neves, Makoto Ozone.
Ostatnie dwa lata spędziła na koncertach w Niemczech, Anglii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Czechach, Brazylii i Japoni, którą odwiedzała aż sześciokrotnie. Najpopularniejsze w naszym kraju jej utwory to „Ale jestem”, „Joszko Broda”, „Ja wysiadam”, „Szepty i łzy”, „Na dłoni”.
Choć sprzedała ponad milion płyt, przyznaje, że najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i lizbońskiej Alfarnie.
W Tarnowie 18 listopada w CSM artystka zaprezentuje swój najnowszy projekt Anna Maria Jopek Trio, czyli utwory ze swojego repertuaru w nowych aranżacjach, z towarzyszeniem Marka Napiórkowskiego (gitara) i Piotra Nazaruka (flety, głos). Początek koncertu o godz. 18.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments