Julia Marcell na finał

0
122
REKLAMA

Julia Marcell udowodniła, że karierę w muzyce pop można zrobić samodzielnie i w dodatku na własnych zasadach, za co otrzymała Paszport Polityki 2012 w kategorii Muzyka popularna. Zdobyła Fryderyka 2012 za najlepszą płytę alternatywną, a w ubiegłym roku odebrała nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego dla najciekawszej młodej polskiej artystki.
Ale zanim Julia Marcell sięgnęła po te wszystkie wyróżnienia, w 2007 roku, dzięki sumie 50 tys. dolarów uzbieranych z pomocą internautów, wydała swój pierwszy album nagrany i wyprodukowany w Berlinie. Artystka mieszka w Niemczech, jest nie tylko wokalistką, ale również pianistką, kompozytorką i autorką tekstów. Muzyka, którą tworzy i wykonuje, nazywana jest niekiedy lirycznym punkiem, choć tak naprawdę wymyka się jakimkolwiek sztywnym klasyfikacjom. Jesienią ubiegłego roku Julia Marcell wydała swój drugi album pt. „June”.
Teraz wokalistka koncertuje w ramach trasy pod hasłem „Koniec czerwca”, będącej pożegnalną trasę koncertową projektu „June”. Publiczność po raz ostatni usłyszy piosenki z albumu „June”, a premierowo posłucha kilku zupełnie nowych utworów, które prawdopodobnie znajdą się na kolejnym albumie.
Koncert Julii Marcell odbędzie się w Centrum Sztuki Mościce w piątek 7 grudnia o godz. 19.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o