Juvenaliowe propozycje

0
92
Juwenalia-Tarnowskie-2014
REKLAMA

Przed nami kolejna edycja Juwenaliów Tarnowskich organizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową i po raz pierwszy we współpracy ze Stowarzyszeniem Projekt Tarnów. Żacy świętować będą przez cztery dni – od 15 do 18 maja. Koszt organizacji juwenaliów to ok. 100 tys. zł; blisko połowę tej kwoty przekazała tarnowska PWSZ, pozostałe pieniądze pochodzą od sponsorów.
Studenci przejmą kontrolę nad miastem już 15 maja.
– Juwenalia Tarnowskie 2014 rozpocznie IV Juwenaliowy Przedwieczór Kabaretowy w Teatrze im. L. Solskiego. Do udziału w wieczorze zaprosiliśmy kabarety Leyek z Krakowa, poProstu z Radomia oraz FiFa‑RaFa z Bełżyc. Wcześniej krótka uroczystość przekazania kluczy do miasta i oddanie miasta we władanie studentów na czas juwenaliów. Dzień później zapraszamy do auli PWSZ na nocny maraton filmowy, z projekcją trzech hitów znanych z dużego ekranu. W przerwie pomiędzy seansami krótki koncert muzyki filmowej w wykonaniu Tarnowskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej „Divina in Misericordia” – mówi Marcin Nowak, przedstawiciel organizatorów juwenaliów.
Zaplanowano też m.in. dwudniowy Turniej o Puchar Rektora PWSZ w Tarnowie i zmagania w takich dyscyplinach jak futsal, pływanie, piłka ręczna czy siatkówka; tarnowską odsłonę ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz.
Muzyczny finał, połączony z piknikiem studenckim i festiwalem piwa, zaplanowano na niedzielę 18 maja na stadionie KS Błękitni przy ul. Piłsudskiego 32 w Tarnowie. Od godziny 14 na studentów i mieszkańców Tarnowa czekać będą liczne atrakcje piknikowe.
– Zaprezentują się m.in. lokalne zespoły, a wśród nich Sayes, raper Piotr „Lajt” Brzozowski. O godz. 18.30 wystąpi pierwsza z gwiazd wieczoru – zespół Bracia Figo Fagot znani z grania prześmiewczej formy disco polo, a po nich Vavamuffin, intensywnie koncertujący zespół grający reggae. Późnym wieczorem sceną zawładną raperzy – Kuba Knap i Emil G. z Dj Willy Mąką oraz LJ Karwel i Gruby Józek z Dj Lazy One – informują organizatorzy.
Szczegółowy program juwenaliów znaleźć można na stronie www.juwenaliatarnowskie.pl.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments