Kobranocka zagra jak dawniej

0
48
REKLAMA

Zespół Kobranocka, legendarna toruńska kapela, gra nieprzerwanie ponad dwadzieścia siedem lat. Historia powstania zespołu sięga roku 1984, kiedy to na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego w Toruniu znalazł się „z przyczyn militarnych” Andrzej Kraiński, znany jako Kobra. Po drugiej stronie biurka siedział Andrzej Marek Michorzewski, który pokazał Kobrze swoje teksty. Był między nimi „List z pola boju”. Po przeczytaniu tekstów jedynym wyjściem było założenie zespołu o nazwie Latający Pisuar i zagranie kilku koncertów. Pierwszy koncert już pod nazwą Kobranocka odbył się w sierpniu 1985 r. w warszawskiej „Riwierze” na festiwalu Poza Kontrolą. Występ zebrał dobre recenzje, a muzyczna przygoda zespołu rozkręciła się na dobre.
Zespół Kobranocka zagrał mnóstwo koncertów, a na liście tych najważniejszych umieszcza m.in. sześciokrotny udział w festiwalu w Jarocinie, występy na Przystanku Woodstock oraz podczas koncertów finałowych WOŚP. Kobranockę można było też usłyszeć podczas festiwali w Sopocie i Opolu, koncertowali m.in. w Anglii, Szkocji, Rosji, Niemczech i w Czechach.
Mogą również pochwalić się wieloma teledyskami, a głośno jest szczególnie o najnowszym, zrealizowanym do piosenki „Intymne życie mrówek”, w którym udział wziął aktor Bartłomiej Topa. Nagranie pochodzi z płyty „Spox”, wydanej w 2010 roku. Kilka lat wcześniej ukazała się płyta DVD z zapisem występu zespołu podczas festiwalu Przystanek Woodstock.
Piosenki obecnie grane na koncertach to przekrój twórczości zespołu; publiczność w polskich klubach może usłyszeć m.in. przeboje „List z pola boju”, „Nikomu nie wolno się z tego śmiać”, „Kocham Cię jak Irlandię”.
Zespół Kobranocka wystąpi w Klubie Kotłownia w Tarnowie w sobotę 15 grudnia o godz. 20. Zespół zagra w składzie Andrzej „Kobra” Kraiński (gitary, wokal), Jacek „Szybki Kazik” Bryndal (gitara basowa, wokal), Piotr „Vysol” Wysocki (perkusja) oraz Jacek Moczadło (gitara). Klub mieści się przy ul. Urszulańskiej 16.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o