„Kopciuszek” w stylu Muppet Show

0
151
kopciuszek

„Kopciuszek” to wywodząca się ze starożytności znana na całym świecie baśń, której najpopularniejsze opracowania literackie wyszły spod piór mistrzów gatunku – Charlesa Perrault i braci Grimm. Jednak sceniczna realizacja tekstu w wykonaniu kieleckiego „Kubusia” odbiega od klasycznej opowieści i tradycyjnego wystawienia.
Aby najmłodszym przybliżyć postać głównej bohaterki, a starszym urozmaicić fabułę, akcja przedstawienia przeniesiona została w czasy współczesne. Jego konwencją są lalki – muppety, takie jak można zobaczyć w filmach i programach Jima Hensona. Taka formuła daje możliwość ukazania z dystansem i humorem natury ludzkiej, wyrazistego zarysowania charakterów oraz brawurowego rozegrania wszystkich wątków. Spektakl zrealizowany został również w planie aktorskim, z elementami interakcji z widzem, a w magicznym świecie baśni oprócz Wróżki pojawiają się na scenie także inne zaczarowane postaci – gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnymi językami przedmioty.
Widowisko w kolorowej scenografii, oparte na animacji, gagach, piosenkach i kompozycjach muzyki funky oraz jazzu jest doskonałą propozycją dla widzów od 4 do 100 lat. Scenariusz do niego stworzył i wyreżyserował je Ireneusz Maciejewski, scenografię przygotował Dariusz Panas, muzykę opracowali Piotr Klimek i Bartłomiej Orłowski, a piosenki napisał Wojciech Szelachowski.
W tym samym dniu o godz. 13.30 w Centrum Sztuki Mościce odbędą się warsztaty rodzinne „Zaczarowany teatr wyobraźni”, przeznaczone dla dzieci w wieku 4 – 5 lat i ich opiekunów. Celem zajęć jest rozwijanie wyobraźni u najmłodszych, wzbogacanie słownictwa dzieci i poprawianie ich koncentracji. A wszystko to okraszone świetną zabawą. Warsztaty poprowadzą aktorzy Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Rezerwacja i sprzedaż biletów w kasie CSM.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o