REKLAMA

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na festiwal Muzyczne Tarasy, czyli wakacyjne koncerty w plenerowej scenerii. W tym sezonie odbędą się tylko dwa koncerty. Oba poświęcone będą muzyce filmowej. Pierwszy koncert odbędzie się 6 sierpnia. Obowiązują bilety.

Od ponad dziesięciu lat Centrum Sztuki Mościce organizuje w wakacje cykl koncertów pod nazwą Muzyczne Tarasy. Każda edycja letniego festiwalu poświęcona jest odrębnemu muzycznemu tematowi. Publiczność słuchała już m.in. współczesnych włoskich przebojów, muzyki skomponowanej przez klasyków wiedeńskich, niemieckich i włoskich, muzyki bałkańskiej. Podczas tegorocznego XIII Festiwalu Muzyczne Tarasy zabrzmi muzyka filmowa – niezapomniane hity polskich i światowych seriali oraz filmów.

REKLAMA

Pierwszy z dwóch zaplanowanych w tym sezonie koncertów odbędzie się 6 sierpnia o godz. 20 w plenerowej scenerii Centrum Sztuki Mościce. Wystąpią dwie wyjątkowe tarnowskie formacje muzyczne – kwartet smyczkowy Con Affetto oraz zespół wokalny MONK.
Con Affetto to zespół stworzony w 2005 roku przez kobiety wyrażające siebie muzyką. Kwartet prowadzi aktywną działalność artystyczną koncertując w wielu ciekawych i prestiżowych miejscach, prezentując zróżnicowany repertuar począwszy od kanonów muzyki klasycznej, poprzez ciekawe aranżacje muzyki rozrywkowej, filmowej i musicalowej aż po oryginalne wykonania muzyki współczesnej. Zespół ma na koncie m.in. premierowe nagrania dyskografii współczesnego amerykańskiego kompozytora polskiego pochodzenia Henryka Derusa, a także trasę koncertową w Chińskiej Republice Ludowej, promującą polską muzykę i kulturę. Zespół tworzą Angelina Kierońska (I skrzypce), Karolina Bartczyszyn-Południak (II skrzypce), Karolina Stasiowska (altówka) oraz Anna Podkościelna-Cyz (wiolonczela).

Z kolei zespół wokalny MONK to męska i nietypowa formacja muzyczna. Panowie nie używają instrumentów, korzystają z własnych głosów, biorąc na warsztat rozmaite gatunki muzyczne, w tym współczesną muzykę jazzową i popową. MONK wystąpił podczas wielu znaczących imprez muzycznych w Polsce, kilka lat temu zespół odbył dwie trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych, koncertując m.in. w Los Angeles dla polskich i amerykańskich gwiazd filmowych.
Zespoły Con Affetto i MONK po raz kolejny wspólnie staną na scenie do walki na struny – struny głosowe i struny w instrumentach smyczkowych. W programie koncertu najpiękniejsze tematy polskiego i światowego kina w letniej odsłonie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o