Księdza profesora kazania krótkie

0
88
kultura Heller
REKLAMA

Ks. prof. Michał Heller został uhonorowany nagrodą Złota Róża 2015 za książkę „Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem”. Nagroda została wręczona pod koniec września podczas XIX Festiwalu Nauki w Warszawie. Nagroda przyznawana jest przez Instytut Książki i miesięcznik Nowe Książki dla najlepszej napisanej po polsku książki popularnonaukowej, która służy rzetelnemu upowszechnianiu wiedzy naukowej i wyróżnia się wybitną formą literacką.
Tymczasem krakowskie wydawnictwo szykuje kolejną publikację ks. Hellera – w połowie października do księgarń trafi książka pt. „Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie”. Będzie to drugi już zbiór kazań przygotowanych i wygłoszonych przez ks. Hellera w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tarnowie. Podobnie jak w pierwszym tomie („10.30 u Maksymiliana”, wydanym jesienią 2014 roku), w krótkich tekstach opartych na Ewangelii wybitny filozof prowadzi czytelnika przez pojęcia najważniejsze jak: wiara, czas, ojczyzna, sztuka życia, pełniąc nie tylko rolę przewodnika, lecz także dając mu pole do własnych rozważań i medytacji.
Warto przypomnieć, że ks. Heller wygłasza krótkie, trwające zwykle 6 minut kazania, właśnie kościele św. Maksymiliana w Tarnowie podczas niedzielnych mszy odprawianych o godz. 10.30. Ks. Heller jest tu kaznodzieją od lat 80. XX wieku. Na stronie internetowej parafii można odsłuchać nagrane kazania z lat 2012‑2015, a lista nagrań jest systematycznie uzupełniana.
Podobnie jak w ubiegłym roku, także i teraz zaplanowano spotkanie z ks. prof. Michałem Hellerem promujące kolejny zbiór kazań. Odbędzie się ono w niedzielę 18 października po mszy św. o godz. 10.30 w kościele św. Maksymiliana w Tarnowie.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o